November 3, 2013 23:55

By

Liga 1: Đorđević ponovo strelac, Nant izgubio bodove u nadoknadi

1314_UK_L1_Nantes_Sochaux_Djordjevic

Napadač reprezentacije Srbije Filip Đorđević postigao je sedmi ovosezonski pogodak za Nant u francuskom prvenstvu. U 12. kolu Lige 1, “kanarinci” su na gostovanju njegovim golom vodili protiv Monpeljea sa 1:0 do samog finiša utakmice. Međutim, rezervista u timu domaćina, Džamel Bakar, u prvom minutu sudijske nadoknade vremena doneo je bod Monpeljeu – 1:1.

Nant je do prednosti došao u 22. minutu. Senegalac Isa Sisoko je oštro centrirao po zemlji sa dvadesetak metara desno iskosa, a loptu je na putu ka golu vrhom kopačke zakačio Đorđević i matirao golmana Monpeljea – 1:0.

Novim golom, Srbin deli treće mesto na listi najboljih strelaca sa Nelsonom Oliveirom iz Rena sa istim brojem golova (sedam), a ispred su Radamel Falkao iz Monaka (osam) i Edinson Kavani iz PSŽ-a (devet).