November 6, 2013 23:09

By

Liga šampiona: Arsenal iznenadio Borusiju, Barselona rutinski protiv Milana

Spain Soccer Champions League

U prvom meču Lige šampiona na programu za sredu, Zenit i Porto su remizirali u Sankt Petersburgu sa 1:1 (1:1) u četvrtom kolu grupe G. U derbiju kola, Barselona je savladala Milan sa 3:1, u meču na kom je arbitrirao Milorad Mažić, a Arsenal je sa 1:0 u Dortmundu savladao Borusiju.

Ajaks je izgoreo na Seltik Parku, a šampion Škotske je pokazao da je prvenstveno ekipa koja ume da igra na domaćem terenu. Porazili su Holanđane, pre toga su do samog kraja mučili Barsu, a u Amsterdamu nisu uspeli da naprave podvig. Šone  postigao gol za vođstvo u 51. minutu, i ispostavilo se da je to bilo dovoljno za minimalnu pobedu Ajaksa.

Atletiko Madrid je sa 4:0 savladao Austriju Beč, a već u prvom poluvremenu bilo je 3:0 za domaćina. Čelsi je rutinski na “Stamford bridžu” savladao Šalke sa 3:0, a krah gostujuće ekipe otpočeo je, u najmanju ruku, neopreznom reakcijuom njihovog golmana. Fudbaleri Bazela su u drugom minutu nadoknade uspeli da izjednače protiv Steaue 1:1.

Napoli je nakon preokreta i pet pogodaka uspeo da pobedi i na “San Paolu” Marsej sa 3:2. Fudbaleri Arsenala do drugog poluvremena nisu imali ni šut na gol, ali su minimalcem protiv Borusije odneli sva tri boda iz Dortmunda. Arsenal, iako je skoro celu utakmicu bio u podređenom položaju u Dortmundu, savladao je Borusiju 1:0.