By

Serija A: Juventus ubedljivo nadigrao Napoli i prišao Romi na bod zaostatka

Italy Soccer Serie A

Fudbaleri Juventusa i Fiorentine ostvarili su pobede u poslednja dva meča 12. kola Serije A.

Šampion Juve je u velikom derbiju nadigrao Napoli sa 3:0 i tako iskoristio novi kiks Rome pa se primakao “vučici” na samo bod zaostatka.

Fiorentina je sa 2:1 nadigrala Sampdoriju i četvrtom pobedom u poslednjih pet kola stigla na peto mesto na tabeli.

Juventus stigao do četvrte pobede u nizu, a poveo je golom Fernanda Ljorentea već u drugom minutu, nakon što su sudije propustile da sviraju ofsajd Špancu prilikom dodavanja Karlosa Teveza.

Vođstvo je u 74. minutu duplirao Andrea Pirlo, novim sjajnim golom iz slobodnog udarca. Sada je na četiri gola od Siniše Mihajlovića.

Trijumf Stare dame potvrdio je Francuz Pol Pogba fantastičnim volej udarcem sa 20-ak metara, deset minuta pre kraja utakmice.

Đuzepe Rosi ponovo je bio junak pobede Fiorentine, bio je dvostruki strelac protiv Sampdorije, a golove je postigao u roku od šest minuta, u 11. i 17. minut. Prvi je bio iz penala. Gabiadini je ublažio poraz gostiju iz Đenove.