November 3, 2013 21:20

By

Superliga: Spartak deklasirao Čukarički, Jagodina grabi ka vrhu tabele

Jelen-Superliga2

Timovi koji su u ovoj sezoni pobedili Crvenu zvezdu, Voždovac i Čukarički, doživeli su poraze u 11. kolu Superlige: “Čuka” je u Subotici deklasirana od Spartaka sa 3:0, a Voždovac je kući izgubio od Novog Pazara sa 0:1. U poslednjem meču ove runde nadmetanja Jagodina sa 2:0 pobedila užičku Slobodu, čiji je trener Ljubiša Stamenković isključen, nezadovoljan odlukama sudije Dejana Dimitrijevića.

Spartak je možda i najboljom partijom u ovoj sezoni lako izašao na kraj sa “brđanima”, ali više od sat vremena nije bilo pogodaka u Subotici. Potom su počeli da se ređaju kao na traci.

Od 67. do 79. minuta “golubovi” su triput matirali golmana Borivoja Ristića, i to preko Cicmila, Trivunovića i Džugurdića.

Poput Spartaka, do 17 osvojenih bodova i deobe šestog mesta stigao je i Novi Pazar, koji je golom Nemanje Arsenijevića savladao u gostima ekipu Voždovca.

Arsenijević je iskoristio asistenciju Miloša Markovića sa desnog krila da, neometan od strane odbrane Voždovčana, savlada golmana Nikolu Perića.

Jagodina je do pobede nad Slobodom došla golovima u drugom poluvremenu: najpre je Ivan Cvetković iskoristio kiks golmana Dejana Rankovića i doveo “ćurane” u vođstvo, a potom je igranje rukom jednog od defanzivaca Užičana u sopstvenom kaznenom prostoru Miloš Lepović iskoristio da iz penala udvostruči prednost.

Trener Slobode Stamenković je u međuvremenu već bio isključen, jer je posle prvog gola na utakmici prigovarao arbitru Dimitrijeviću, koji ga je isključio. Stamenković je i u prvom poluvremenu bio nezadovoljan, smatrajući da je užički tim oštećen za jedanaesterac.