

Šibenik: Majku držala gladnu u štali bez vode i toaleta – Policija ne pokreće krivični postupak!
Šibenski Centar za socijalnu zaštitu intervenisao je u obližnjem mestu Brodarica, posle dojave jednog meštanina da u nekadašnjoj štali, bez vode i sanitarnog čvora, živi 78-godišnja starica koja navodno boluje od demencije.
Komšije tvrde da je „kuća strave“ nekada bila štala i da je starica tu živela tri godine. Kako kažu, prve dve godine je dolazila žena koja ju je čuvala. „Ta žena ju je izvodila u šetnju i bila s njom, ali ove godine nema nikoga. Starica je bila sama i po celi dan je stajala na prozorčiću gledala napolje, a često je udarala glavom u staklo i plakala. Svakog dana, tek oko podne ili jedan sat posle podne, ćerka ili unuk bi joj doneli nešto da jede“, ispričao je jedan od komšija.
U taj kućerak staricu je smestila ćerka, a slučaj je otkriven u petak, kada je jedan hrabriji meštanin o svemu obevestio Ministarstvo socijalne politike. Iz Ministarstva su odmah reagovali i na teren uputili socijalnog radnika koji je stigao u pratnji policajaca i medicinske pomoći, a nakon sat i po vremena provedenih u kući nju su odvezli u pratnji socijalne radnice u jednu hraniteljsku porodicu u Šibeniku.
U šibenskoj policiji kažu da „nisu utvrdili elemente porodičnog nasilja“ te da s njihove strane „neće biti pokrenut postupak“.
Tekst: Life Content
Izvor: Kurir