svet

avgust 24, 2013 23:27

By

Bogdanu Dikliću nagrada za najboljeg glumca Sarajevo Film Festivala

371731_x-bogdan-diklic240813ras-foto-jelena-vucetic-3_f
Bogdan Diklić proglašen je za najboljeg glumca „Sarajevo film festivala“. Ulogom u filmu „Odbrana i zaštita“, Boba Jelčića osvojio je i žiri i publiku, ali i nagradu u iznosu od 2.500 evra.
„Ne znam da postoji nagrada koja se zove toliko lepo kao srce, ni zlatno, ni srebrno već srce jednog grada, ‘Srce Sarajeva’„, rekao je Diklić i našalio se da će mu ovo novo srce dobro doći, jer sa svojim „na kom je stent ima problema“.
Jednu od nagrada dobila je i Beograđanka Marta Popivoda za dokumentarni film „Jugoslavija, kako je ideologija pokretala naše kolektivno telo“. „Velika je čast prikazati ovaj film na Sarajevo film festivalu. Hvala što ste ga gledali i podržali„, rekla je Popivoda.
Nagradu za najbolju glumicu i 2.500 evra podelile su Lika Babluani i Mariam Bokeria za uloge u gruzijskom filmu „U procvatu“ koji je proglašen i za najbolji igrani film Sarajevo film festivala i nagrađen sa 16.000 evra. Posebna nagrada žirija dodeljena je Bobu Jelčiću, reditelju filma „Odbrana i zaštita“.
Osim takmičarskih, na festivalu su prikazani i filmovi iz okruženja kojima predstoji bioskopska distribucija, među kojima i „Odumiranje“ Miloša Pušića, u produkciji Branislava Trifunovića koji je dobio odlične kritike. „Sarajevo film festival „Guests present“ je novi festivalski program koji služi kao platforma za lansiranje filmova koji imaju potencijal za dalju distribuciju u regionu. Program čini izbor sjajnih filmova za koje smo sigurni da će imati odličan prijem kod publike te im na ovaj način želimo dati dodatni vetar u leđa„, rekla je Alma Hadžić iz Sarajevo film festivala.

Izvor: Blic
Foto: Jelena Vučetić