svet

avgust 29, 2013 17:55

By

Oproštaj od Evrope: Tun-Partizan 3:0

NIKOLA NINKOVIC

Kraj utakmice. Ekipa Partizana je izgubila od švajcarskog Tuna sa rezultatom 3:0. Naš tim je pružio mlaku i neubedljivu igru. To jednostavno nije dovoljno za Evropu. Srpski fudbal neće imati predstavnike ove sezone u grupnoj fazi evropskih takmičenja.

(91. min) – Nikola Aksentijević dobija crveni karton i napušta utakmicu.

Završio se regularni deo utakmice. U toku je sudijska nadoknada +3 minuta.

(83. min) – Ostalo je još sedam minuta do kraja utakmice. Igrači Partizana biju nemoguću misiju.

(82. min) – I poslednju izmenu izvršio je Vuk Rašović, pa je Brašanac zauzeo Malbašićevo mesto na terenu.

(75. min) – Au, šta je promašio Filip Malbašić u 75. minutu – mladi Živković je odlično centrirao sa desne strane i pronašao usmaljenog Malbašića na petercu koji je mogao da bira gde da gađa, ali je loptu glavom poslao u Favra koji je sprečio da crno-beli smanje zaostatak.

(74. min) – GOOOOOOOOL Tun vodi sa 3:0 – Sada su Partizanu potrebna dva gola kako bi se domogao Lige Evrope.

Promašaj Malbašića surovo je kažnjen već u narednom minutu, pošto je Zufi sa nekih 17, 18 metara okružen trojicom čuvara pronašao put do gornjeg levog ugla i matirao Stojkovića za ubedljivih 3:0.

(68. min) – Nije mogao više na terenu da izdrži Aleksandar Mitrović, vrlo teško se kretao, pa je ustupio mesto Petru Grbiću.

(64. min) – Andrija Živković debituje na evropskoj sceni. Ubacio je Rašović u vatru talentovanog Andriju Živkoviću koji debituje u evropskim takmičenjima, a na klupu se preselio kapiten Saša Ilić.

(56. min) – Dva igrača Partizana mogla bi vrlo brzo da se presele na klupu, pošto Aleksandar Mitrović hramlje i teško se kreće, dok se Vojislav Stanković uhvatio za zadnju ložu leve noge i pokazao ka klupi da bi mogao van terena.

(47. min) – GOOOOOOOOL Tun vodi sa 2:0

Okliznuo se Stanković, nije bilo ofsajda i Tun je postigao pogodak, uvećao je prednost i vodi sa 2:0.

Počelo je drugo poluvreme

Kraj prvog poluvremena

(43. min) – Dobru priliku za izjednačenje imali su igrači Partizana preko Malbašića ali je njegov snažan udarac iskosa sa leve strane izblokiran. U nastavku akcije lopta je došla do Mitrovića, koji se okrenuo, ali ni on nije pronašao put do mete, iako je možda njegov pokušaj rukom zaustavio Sulmoni iz neposredne blizine.

(35. min) – Ređaju se šanse pred golom Stojkovića kao na traci i mogao bi Tun da bude kažnjen za ove promašaje. Strelac prvog gola Kristijan Šnuvli je opalio sa distance i uzdrmao prečku gostujućeg gola i izmamio uzdahe sa tribina.

 (30. min) – Još jednom su crno-beli ispali u odbrani i malo je nedostajalo da bude 2:0 za Tun. Šnuvli je pobegao Obradoviću i proigrao Zufija, koji je umakao Stankoviću, ali se Obradović vratio i sprečio ga da matira Stojkovića izbacivši loptu u korner.

(25. min) – Poništen gol Partizanu zbog ofsajda. Nisu klonuli crno-beli posle primljenog gola, već su odmah krenuli po izjednačenje i umalo došli do njega. Ninković je proigrao Mitrovića, koji je matirao Favra, ali se našao u ofsajd poziciji zbog čega mu je pogodak poništen.

(23. min) – Iako su vežbali prethodnih dana, ipak je primetno da se fudbaleri Partizana baš i ne snalaze na veštačkoj travi, lopta im je u 22. minutu dva prošla kroz peterac a da niko od defanzivaca nije reagovao, ali to nije kažnjeno.

(20. min) – Srpska posla

Odmah nakon što su crno-beli primili gol, navijači Partizana su uleteli na teren zbog čega je utakmica prekinuta na pet minuta.  Brzo su se „grobari“ vratili na deo tribine koji je odvojen za njih, ali će srpski prvak zbog ovoga sigurno biti kažnjen od strane UEFA.

 (15. min)GOOOOOOOOL Tun vodi sa 1:0 

Posle samo 15 minuta igre vodi Tun na svom terenu, ali su mu u tome mnogo pomogli igrači Partizana. Lopta je sa leve strane otišla na drugu stativu iznad peterca, pa se vratila na drugu stranu, Stojković je ostao na liniji, a Marković loše procenio let lopte koju je usamljeni Kristijan Šnuvli sproveo u mrežu za 1:0.

(9. min) – Na „Tun areni“ je prisutno oko 8.000 navijača, dok Partizan ima podršku od oko 1.000 navijača i samo se oni čuju sa tribina.

(5. min) –  Partizan se nije opredelio da čuva svoj gol i rezultat 1:0 iz prvog meča, već je krenuo prilično agresivno na gostovanju Tunu. Tako je Malbašić prošao po desnoj strani i gađao Mitrovića, ali je lopta otišla iza leđa najisturenijeg igrača crno-belih.

20:00 Počeo je meč

Stadion: Tun arena. Kapacitet: 10.398. Sudija: Danijele Orsato (Italija)

Tun: Favr, Luti, Sigfrid, Salmoni, Vajtvajer, Sanogo, Hediger (kap), Kasio, K. Šneuvli, Cufi, M Šnevli. Trener: Urs Fišer.

Partizan: Stojković, Aksentijević, Obradović, Stanković, Volkov, Đemba Đemba, Marković, Grbić, Ilić (kap), Jojić, Mitrović. Trener: Vuk Rašović.

104695

Na evropskom meniju pred Vukom je tunjevina! Da li je tako? Može li mladi trener da uvede fudbalere Partizana u elitu pred koju je gotovo stigao pre nedelju dana u Beogradu.
Utisak je da može. Na osnovu generalnog utiska iz prve utakmice, odnosa snaga u tih – za crno-bele najboljih 90 minuta u ovoj sezoni i sinoćnjeg raspoloženja na treningu u Tunu, Partizan bi večeras šesti put po redu morao da uše u Ligu Evrope.
Prohladnih 17 stepeni u vreme treninga kao da je nateralo Beograđane da se razdrmaju, i na travnatom tepihu stadiona koji podseća na skladno sklopljenu kutijicu otkriju ne samo raspoloženje već i otresitost koja im je nedostajala u Razgradu uoči prvog meča sa Ludogorecom.
Uoči početka treninga na kojem Rašović nije otkrio ništa jer je očigledno taktiku razradio u Beogradu prethodnih dana, prestala je da pada i kiša. Stvoreni su tako svi preduslovi da se procena Alberta Nađa koji je trening gledao sa klupe – pretvori u stvarnost.
Ono za čim će najviše da žale navijači Parizana je odlazak njihovog ljubimca. Aleksandar Mitrović će odigrati poslednjih 90 minuta u dresu Partizana pre definitivne seobe u Anderleht.

Autor: Life Content
Izvor: Sportski žurnal/Blic
Foto: Tanjug