svet

oktobar 7, 2013 11:44

By

Dva policajca pregazila ženu, pokušali da izbegnu odgovornost

BELGRADE: Clashes following Ratko Mladic's arrest

Načelnik Policijske uprave Požarevac Saša Mitrović posle anonimne prijave odlučio je da pokrene disciplinski postupak zbog teške povrede službene dužnosti i udalji sa posla dva policajca koji su prikrili da su u saobraćaju teško povredili pešaka

Kako je saopštila policija, Željko N. (26) iz Siga i Srđan I. (33) iz Milanovca udaljeni su iz MUP-a dva dana pošto je iz službe do daljeg uklonjen i inspektor iste Policijske uprave Goran M.

Policija je 2. oktobra dobila anonimnu prijavu i formirala komisiju koja je utvrdila da je policajac Željko N. posle završene smene u Policijskom odeljenju Krepoljin, s kolegom Srđanom I. svojim putničkim vozilom, van službe, 28. septembra, u večernjim časovima naleteo na ženu D. L. (74) iz Krepoljina.

Oni su potom povređenu prevezli u Zdravstvenu stanicu Krepoljin, gde su utvrđene teške telesne povrede. Policijski službenici prikrili su da je reč o saobraćajnoj nezgodi i slučaj nisu prijavili policijskoj stanici.

Protiv dvojice policajaca pokrenut je disciplinski postupak zbog teške povrede službene dužnosti i udaljeni su sa posla.

Izvor: Blic
Foto: Sipa