svet

oktobar 8, 2013 15:50

By

Kup Srbije: Obavljen žreb za osminu finala

fudbal-partizan-crvena-zvezda-kup-srbije-1328585176-54119

U prostorijama Sportskog centra FSS u Staroj Pazovi obavljen žreb za osminu finala fudbalskog Kupa Srbije u kome će se, 30. oktobra, pored ostalih, sastati Radnički Niš – Partizan i Crvena zvezda – Radnički 1923 iz Kragujevca.

Uoči žreba, klubovi su, na osnovu takmičarskog plasmana u prethodnoj sezoni, bili podeljeni u dva šešira, pa je tako bilo jasno da se u narednoj rundi nadmetanja međusobno neće moći sastati Jagodina, Vojvodina, Partizan, Crvena zvezda, Sloboda Point, OFK Beograd, Spartak i Donji Srem.

Pa opet, uzbuđenja je bilo, naročito pred kraj, kada Zvezda nije znala svog narednog protivnika, a od potencijalnih su preostali samo Kragujevčani i Čukarički, koji su crveno-bele ovog vikenda pobedili u prvenstvu. Ipak, od novog duela „brđana“ i ekipe sa Marakane neće biti ništa, jer je Čukarički za rivala dobio branioca trofeja, a Zvezda će dočekati Radnički iz Kragujevca, čiji imenjak iz Niša čeka aktuelnog prvaka Srbije u fudbalu – Partizan.

Evo i kompletnog žreba osmine finala fudbalskog kupa Srbije:

Radnički Niš – Partizan
Spartak – Napredak
Sloboda Point – Voždovac
OFK Beograd – Jedinstvo Putevi
Donji Srem – Borac Čačak
Vojvodina – Novi Pazar
Čukarički – Jagodina
Crvena zvezda – Radnički 1923 Kragujevac

Ako po završetku 90 minuta igre rezultat bude nerešen, odmah će se pristupiti izvođenju penala i time će se dobiti pobednik susreta.

U 2013. godini biće odigrane i utakmice četvrtfinala Kupa Srbije, a termin je 4. decembar. Polufinalne utakmice su zakazane za 26. mart i 9. april 2014, a finale Kupa Srbije za sredu, 7. maj 2014. godine.

Izvor: Blic
Foto: kurir-info.rs