

Muškarac koji je nožem izbo devojčicu tvrdi da je nevin
15. oktobar 2013 – 15:10
Sinaver M. (31), koji je uhapšen zbog sumnje da je u noći između nedelje i ponedeljka u naselju Višnjica nožem u vrat ubo svoju devojku S. H., staru 14 godina, izjavio je danas na saslušanju pred dežurnim tužiocem da to nije učinio on, već izvesni Kiza – njen makro.
On je ispričao da je te večeri, kad je došao u njenu kuću, zatekao devojku kako sedi i pije s majkom, pomenutim Kizom i s još jednim muškarcem.
„Rekao je da je došao iz teretane i video S. H. kako sedi s njima. Navodno, znao je da je devojčica pre nego što je počela da se zabavlja s njim radila kao prostitutka za izvesnog Kizu, čije pravo ime ne zna. Ipak, i pored toga navodno im se priključio, pa su svi zajedno nastavili da piju. Posle izvesnog vremena, kako je ispričao, devojčicu je pozvao da izađu ispred kuće i tad je između njih dvoje izbila svađa“, kaže izvor Telegrafa iz istrage.
Osumnjičeni je, kako navodi, priznao da je svađa počela jer je svoju maloletnu devojku napao zbog ponovnog viđanja s Kizom. Iz kuće je tada, međutim, navodno izleteo Kiza i napao ga nožem.
„Prema tvrdnji osumnjičenog, on je uzeo devojčicu kao štit i sakrio se iza nje od napada makroa. U jednom trenutku, S. H. je gurnuo ka Kizi i pobegao“, kaže sagovornik Telegrafa.
Kako navodi, Sinaver M. rekao je i da je on sa svog mobilnog telefona pozvao policiju.
Posle saslušanja, tužilastvo je zatražilo da Sinaveru M, koji je nedavno izašao iz zatvora, bude određen pritvor.
15. oktobar 2013 – 09:00
Četrnaestogodišnja S. H. teško je povređena prošle noći kada je nožem napao nevenčani suprug Morina Sinaver, stariji od nje sedamnaest godina. Sinaver je zbog sumnje da ga vara tri puta nožem ubo suprugu pred njenom majkom.
Poziv Hitnoj pomoći uputila je majka devojčice. Povređena devojčica u momentu dolaska lekarske ekipe sedela je sa majkom na staroj fotelji ispred kuće. Na fotelji su, kao i na vratima oronule kuće sa razvaljenim i polupanim prozorima ostali tragovi krvi. Okolo je đubre, stare stvari skupljene sa deponije.
Napadač Sinaver, koji je pre dva meseca izašao iz zatvora, pokušao je da izbegne hapšenje. Kada je video šta je uradio, počeo je da beži u pravcu Višnjičke banje, ali je tu ubrzo i uhapšen. Za to vreme povređena devojčica je prebačena u Institut za majku i dete, gde su joj sanirane povrede.
„Ona je teško povređena, ali nije u životnoj opasnosti“, kažu lekari Instituta.
Policijska patrola juče je Sinavera iz pritvora dovela na mesto zločina kako bi pokazao gde je bacio nož kojim je napao S.H. Posle pola sata potrage po šiblju, nož je nađen, a osumnjičeni je vraćen u pritvor.
Komšije iz ulice kažu da su za napad čuli tek ujutro na vestima. Hitnu pomoć i policiju koji su u ovu ulicu došli oko 1.45 sati posle ponoći nisu videli.
„Teška je to sudbina. S. H. je ovde rođena, živi sa majkom, a za Sinavera se udala pre dva meseca, kada je on izašao iz zatvora. Tu su i živeli, u njenoj kući, sa njenom majkom. On nije odavde, došao je iz okoline Požarevca i tu se uselio“, priča prva komšinica.
Kaže i da su se, uprkos razlici u godinama, u početku lepo slagali, a da su onda počele svađe, ali ne tako drastične.
„U nedelju je trebalo sa njima da idemo na svadbu. Međutim, njena majka je pre nekoliko dana polomila ruku, tražila je da je vode u bolnicu, pa su njih dvoje odustali od odlaska na slavlje. Vratili smo se oko ponoći, kod njih je još bilo upaljeno svetlo, jedan naš drug je bio kod njih, videli smo njegov automobil u dvorištu. Šta se posle desilo, niko ne zna. Tek jutros smo videli policiju“, priča komšinica.
Izvor: Blic, Telegraf
Foto: Ilustracija