svet

mart 3, 2014 15:46

By

Severna Koreja opet testira rakete

rakete koreja

Severna Koreja je danas testirala dve balističke rakete kratkog dometa, saopšteno je u Seulu.

Pre četiri dana je iz protesta ispalila rakete istog tipa, „skad“ koje su pale u more.

Rakete dometa oko 200 kilometara pale su kod istočne obale Severne Koreje, rekli su zvaničnici južnokorejskog Ministarstva odbrane, navodeći da putanje tih projektila ukazuju da je reč o „skadovima“.

Projektili su ispaljeni u znak protesta zbog tekućih vojnih manevara SAD i Južne Koreje koje Pjongjang smatra uvežbavanjem invazije.

Ne očekuje se, međutim, da će lansiranje raketa povećati teznije jer to Severna Koreja rutinski čini, a i nedavno je zatražila da poboljša odnose s Južnom Korejom.

Prema procenama spoljnih stručnjaka, težnja za unapređenjem odnosa motivisana je željom da se dobiju međunarodna pomoć i investicije.

Dve Koreje su u februaru prvi put posle tri godine organizovale susret porodica koje su ostale razdvojene nakon Korejskog rata, 1950-1953, i potonjeg povlačenja granice.

Izvor: Beta

Foto: smh.com.au