svet

maj 15, 2011 16:00

By

„Molitva“ i „Lane moje“ među najboljim pesmama Eurosonga svih vremena!

Među 25 najboljih pesama koje su izvedene u proteklih 55 godina na "Eurosongu" nalaze se i dve srpske kompozicije. Pesma "Molitva", zahvaljujući kojoj je Marija Šerivović pobedila 2007. u Helsinkiju, i "Lane moje" iz 2004. godine, Željka Joksimovića, našle su se u top 25 najboljih pesama Eurosonga ikada.

"Molitva" je zauzela treće mesto na listi, dok je sedma pozicija pripala pesmi "Lane moje" koja je u Turskoj osvojila drugo mesto.

Za najbolju pesmu u proteklih 55 godina ovog proglašena je "Nel blu dipinto di blu", koju je 1958. godine otpevao predstavnik Italije Domeniko Modunjo.

Legendarnoj švedskoj grupi Abba i pesmi "Waterloo" iz 1974. godine, pripalo je drugo mesto, dok je pesma "Satelit", kojom je Lena Nemačkoj donela organizaciju najvećeg muzičkog festivala na svetu, na šestoj poziciji.

U top 10 ušle su i turska pesma "Everyway That I Can" sa kojom je Sertab Erner pobedila 2003, kao i pobednička kompozicija iz 2009. godine "Fairytale" norveškog predstavnika Aleksandra Ribaka.

Izvor: Mondo, Vestionline