
Amanda Sajfred: U Holivudu vlada polna diskriminacija
Iako vlada mišljenje da je zvezdama lako jer zarađuju mnogo novca, glumica Amanda Sajfred otkrila je drugu stranu Holivuda.
Naime, Amanda Sajfred otvoreno je govorila o tome koliko je velika razlika u platama glumaca i glumica, a sve je to, kako kaže, zbog diskriminacije na polnoj osnovi.
Sajfred smatra da je zbog pola bila oštećena, jer je primala mnogo manji honorar od muških kolega koji su glumili u istim filmovima.
„Pre nekoliko godina glumila sam u visokobudžetnom filmu, moja plata bila je 10 odsto od plate koju je dobio moj muški kolega, a imali smo iste uloge po pitanju zahtevnosti.“
Iako nije imenovala glumca, kao ni film, spekuliše se da je u pitanju glumac Edi Redmejn, sa kojim je glumila u filmu „Jadnici“, mada je moguće i da se rado o Čeningu Tejtumu sa kojim je glumila u filmu „Dragi Džone“, ili o Džastinu Timberlejku sa kojim je glumila u filmu „Preostalo vreme“.
Kako kaže, Amanda je zbog toga što nije bila sklona konfliktima dobijala manji honorar, jer se nije bunila.
„Mislim da ljudi smatraju da mogu da rade sa mnom šta žele, i da ću ja prihvatiti svaku njihovu ponudu, jer nisam osoba koja voli da se suprotstavlja. Ne radi se uopšte o tome koliko sam dobila, već da to nije fer“, kaže glumica
Govoreći protiv polne diskriminacije, Amanda se pridružila glumici Patriši Arket koja se bori za jednakost u Holivudu, kao i glumici Dženifer Lorens koja se takođe bori protiv polne diskriminacije.