

#Srbijau2016 Zoran Kesić: Najveći problemi medija u 2016. su strah od gubitka posla, javnog blaćenja i nesolidarnosti kolega
Nakon uspešno održane konferencije „The Economist: Svet u 2016.“ 17. decembra u Beogradu u organizaciji Color Press Grupe koja je okupila neka od najznačajnijih imena iz redova diplomatskog kora kao i ministre, potpredsednike Vlade i premijera Republike Srbije, o tome šta nas čeka u Srbiji u 2016. govoriće se i na Debati u Mikser House-u.
Magazin The Economist, Color Press Grupa i Mikser House organizuju Debatu – Srbija u 2016. na kojoj će učesnici tri panel diskusije govoriti o ekonomiji, kulturi i medijima u 2016. u Srbiji.
Na panelu „Mediji“ govoriće i Zoran Kesić, autor emisije „24 minuta“
Kako je prema vašem mišljenju izgledala 2015. u medijima?
– Prljavi tabloidni ratovi, razapinjanje nepodobnih, ekspanzija šlihtaroškog i uvlakačkog novinarstva, nastavak dominantnog trenda da nisu važni etika, objektivnost i istinitost, već rejtinzi, šerovi i tiraži
Šta je najveći problem u medijima koji nas očekuje u 2016?
– Strah. Od gubitka posla, od javnog blaćenja, od spoznaje da se kolege koje su u sličnom problemu neće solidarisati sa vama, od mogućnosti da uzaludnom borbom protiv vetrenjača ispadnete luzer i najobičnija budala.
Gde ćemo gledati „24 minuta“ u 2016?
– Isto gde i do sad.
Detaljan program Debate i informacije o prodaji ulaznica pogledajte OVDE