svet

maj 26, 2010 21:52

By

Milan Stanković: Daću sve od sebe u finalu Evrosonga, ali ne opterećujem se plasmanom

Predstavnik Srbije na Evrosongu Milan Stanković dan nakon što se plasirao u finale najvećeg evropskog muzičkog takmičenja u intervju za "Press" pričao je utiscima i očekivanjima.“Osećam se fantastično! Ponosan sam što ću 29. maja ponovo stati na binu ‘Telenor arene’, na kojoj ću svojom energijom i pesmom predstavljati našu zemlju. Očekivao sam plasman u finale jer verujem u Bregu i Marinu Tucaković, koji su napisali pesmu. Dodatnu sigurnost mi je ulila činjenica da je moja pesma na ‘Jutjubu’ druga po gledanosti od svih evrovizijskih kompozicija. Svi su mi čestitali! Posebno su oduševljeni mojim stajlingom i frizurom! Bilo mi je veoma simpatično kada je voditelj u završnici polufinala komentarisao moje šiške i iskopirao moju frizuru. Voditeljka je tad rekla da će većina mladića imati frizuru kao moju. U Oslo sam doneo drugačiji duh Balkana i drago mi je da je to primećeno", rekao je Milan i na pitanje šta očekuje u finalu i da li je imao tremu pred nastup kazao: “Daću sve od sebe u finalu Evrosonga, ali ne opterećujem se plasmanom. Nadam se da će sve kockice da se slože i da će nastup biti odličan. Samokritičan sam i uvek nađem zamerku. Analizirao sam svoj nastup – želim da u finalu bolje pevam i energičnijim plesom propratim pesmu. Uvek imam tremu bez obzira na to gde nastupam. Ali, to je pozitivna trema. Kada je čovek odgovoran i kada mu je stalo da nešto bude dobro, mora da ima malu dozu treme. Ali, kada sam izašao na binu sve je nestalo! Scena je mesto na kome se najbolje osećam i tu zaboravljam na sve. Kada sam čuo aplauz kojim je pesma dočekana, srce mi je bilo puno."

Drugo polufinale otvaraju Litvanci zatvaraju Turci
Sutra uveče održaće se drugo polufinale Evrosonga u Oslu, u kom će publika i stručni žiri izabrati još deset kompozicija koje će se plasirati u finale najvećeg evropskog muzičkog takmičenja, zakazano za subotu. Drugo takmičarsko veče otvoriće predstavnici Litvanije, a zatvoriti Turci. Među večerašnjim učesnicima su i izvođači iz Hrvatske, Bugarske i Slovenije, ali i najveći favorit – Safura iz Azerbejdžana.
Od članica „velike četvorke" večeras glasaju Velika Britanija i Francuska, kao i domaćin Norveška. U drugoj polufinalnoj grupi, prema onlajn kladionici „Bet et houm", najveći favorit za ulazak u finale je Azerbejdžan sa kvotom 1,9. Slede Izrael (4,9) i Jermenija (6), a veliku šansu za ulazak u finale ima i hrvatska grupa „Feminem" (11). Najmanje šanse daju se Švajcarskoj (100), Bugarskoj (150) i Sloveniji (200). Najveći favorit za trijumf u finalu „Evrosonga", prema prognozi iste kladionice, i dalje je Azerbejdžan sa kvotom 2,4. Slede Nemačka (4,9) i Jermenija (7,5). Predstavnik Srbije Milan Stanković, koji će u završnici takmičenja nastupiti osmi po redu, prema kladionicama bi trebalo da osvoji 17. mesto (kvota 50).

 

Izvor: „Press“