

Akcija Grom: Saradnik glavnog dilera za Srbiju i Crnu Goru pao zbog „šačice“ heroina
Miroslav Brkić (46) iz Futoga, kod kog je policija tokom akcije „Grom“ našla 2,9 kilograma heroina, blizak je saradnik Suada Musića (39) zvanog Batko iz Rožaja, jednog od glavnih narko-dilera koji je drogom snabdevao Srbiju, Crnu Goru i BiH. Bez obzira na svoju dugogodišnju upletenost u prodaju narkotika, Brkić do sada nije krivično odgovarao.
Inspektori su se nadali da će kod Brkića pronaći drogu, ali pravo iznenađenje bilo je više od pola kilograma eksploziva. Reč je o eksplozivu velike razorne moći, dovoljne da sruši i manju zgradu. Sve ovo je držao u porodičnoj kući i u pomoćnoj prostoriji.
Izvor blizak istrazi navodi da je Brkić u šest sati ujutro očigledno video policajce kako stižu, pa je pokušao da pobegne.
„Postavljena mu je zaseda u blizini kuće, a on se sakrio u pomoćnu prostoriju. Računao je na to da ga nećemo naći, a kad nas je ugledao, bio je veoma iznenađen i vrlo uplašen. U ruci je držao i 150 grama heroina, kojeg nije uspeo da se reši.“
Izvor: Kurir
Foto: Ilustracija