
Ana Sofrenović nagrađena na festivalu u Parizu
Ana Sofrenović nagrađena je u Parizu nagradom za najbolju glumicu, za ulogu u filmu „Dečaci iz Ulice Marksa i Engelsa“, crnogorskog reditelja Nikole Vukčevića. Sofrenovićeva je nagrađena na upravo završenom Festivalu filmova centralne i istočne Evrope, za snažno odigranu ulogu majke koja nije videla svog sina više od 15 godina.
Ana je ovu nagradu dobila za ulogu majke Radmile, koja uz izuzetan dramski naboj, u najvećem delu filma igra bez reči, svesna opasnosti u kojoj se nalazi njena porodica, nakon ubistva njenog muža (igra ga Nebojša Glogovac). Nakon što zatekne svog sina sa pištoljem, zaključuje da se on sprema na osvetu oca, i prijavljuje ga policiji, birajući da bude uhapšen, umesto da postane ubica. Ova njena odluka navlači gnev njenog sina, koji ne razumevši majčinu odluku, počinje da je smatra za izdajnika.
U razdoblju od 15 godina unutar priče filma sina igraju mlade glumačke zvezde u usponu: crnogorski glumac Momčilo Otašević i hrvatski – Goran Bogdan, koji sa Sofrenovićevom imaju funkcionalan nadopunjujući partnerski odnos. Oko ostvarivanja uloge Radmile, Ana Sofrenović je, uz svoje glumacke partnere, više puta istakla sjajnu saradnju sa rediteljem Vukčevicem i slovenačkom šminkerkom Natašom Sevčnikar.