
Bajković humanitarac: Golman Zvezde ne ide u zatvor, plaća odštetu pešaku
Golman Crvene zvezde Boban Bajković (28) nagodio se sa tužilaštvom i neće krivično odgovarati za saobraćajnu nesreću u kojoj je povređen pešak Milorad Đ. (53) iz Novog Bečeja.
Bajković se obavezao da povređenome plati 100.000 dinara, posle čega će biti stavljena tačka na postupak koje je Prvo osnovno tužilaštvo pokrenulo protiv njega.
„Reč je o primeni načela oportuniteta, po kojem se okrivljeni Bajković obavezuje da uplati novac oštećenom, nakon čega tužilaštvo odustaje od krivičnog gonjenja“, kaže izvor iz tužilaštva.
Naime, oportunitet predstavlja mogućnost tužioca da ne preduzme krivično gonjenje za krivična dela koja nisu teška kada proceni da je to opravdano zbog ličnosti učinioca i prirode krivičnog dela, kao i da tom prilikom prijavljenom licu naloži da izvrši neku obavezu, na primer da uplati novac zdravstvenoj ustanovi ili obavezu druge vrste, kao što je rad u dobrotvorne svrhe, odvikavanje od alkoholizma i slično.
„I sam oštećeni se složio sa nagodbom koju je Bajković postigao sa tužilaštvom“, dodaje naš izvor.
Incident se dogodio 4. jula prošle godine, kada je Bajković svojim „alfa romeom“ udario Milorada Đ. dok je u Ustaničkoj ulici prelazio ulicu na pešačkom prelazu dok je bilo uključeno zeleno svetlo na semaforu.
Bajković se nije kretao većom brzinom od dozvoljene kada je iz poprečne ulice skrenuo desno u Ustaničku, kod tržnog centra, za šta mu je bilo upaljeno zeleno, ali nije propustio pešaka koji je već zakoračio na prelaz, kome je takođe bilo zeleno na semaforu. Iako je Bajković pokušao da zakoči, udario je nesrećnog čoveka.
Milorad je sa teškim povredama prevezen na VMA, gde su lekari konstatovali da ima prelom dva vratna pršljena i da nije životno ugrožen, a Bajkoviću je odmah uzeta krv na analizu, koja je na njegovu sreću pokazala da pre udesa nije pio alkohol, što mu je olakšavajuća okolnost.
Štitio navijača
Bajković je sredinom avgusta ove godine takođe imao incident, koji, međutim, još uvek nije dobio epilog pred istražnim organima. On je u prvom poluvremenu utakmice u Ivanjici sa Javorom napao policajce želeći da odbrani navijača. Incident se dogodio se u 35. minutu, kada je jedan od navijača Crvene zvezde preskočio ogradu i sišao na teren, želeći, prema rečima golmana, samo da doda loptu. Pripadnici Žandarmerije odmah su reagovali i počeli da ga biju, a Bajković je uskočio da zaštiti navijača. Ipak, policija je i njega odgurnula, a golman je umalo dobio pendrekom po glavi. Navijač koji je ušao na teren je priveden zajedno sa još nekolicinom njih koji su pravili nerede na tribinama bacajući polomljene stolice na teren.
Izvor: ALO