svet

avgust 19, 2013 14:41

By

Dijego Simeone: Zbog dominacije Reala i Barse liga nam je dosadna!

Trener fudbalera Atletika iz Madrida Dijego Simeone rekao je da je španska Primera dosadno takmičenje zbog dominacije Barselone i Reala.

ROME: SS Lazio vs Club Atletico de Madrid

Prošle sezone Atletiko je osvojio treće mesto na tabeli, a niko već godinama ne uspeva da razbije ovaj tandem.

Kao neka vrstu utehe navijači Atletika prošle sezone dobili su pobedu nad Realom u finalu Kupa kralja. Ključ problema leži u izrazito nepravednom sistemu podele novca od TV prava.

“Real i Barselona su liga za sebe. Ovo je dosadno takmičenje. Takođe, moraćemo da sačekamo i da se drugačije raspodeli novac od prava na televizijske prenose utakmica, jer je trenutno sva pažnja usmerena na Barselonu i Real“, kazao je Simeone španskim medijima.

Po propisima koji važe od ove sezone, Barsa i Real dele 35 posto ukupnih TV prihoda u španskoj ligi, Atletiko i Valensija dele 11 posto, ostalih 16 prvoligaša ukupno svega 45 posto, dok 9 posto pripada drugoligaškim klubovima. Prethodni ugovor još više je favorizovao dva najmoćnija kluba.

Barselona je u nedelju, u prvom kolu Primere, slavila protiv Levantea sa 7:0, Real je pobedio ekipu Betisa sa 2:1, dok je Atletiko bio bolji od Sevilje sa 3:1.

ROME: SS Lazio vs Club Atletico de Madrid

Izvor: B92
Foto: Sipa