svet

jun 22, 2014 16:08

By

Formula 1: Rozberg slavio na „Red Bul ringu“

Austria F1 GP Auto Racing

Vozač Mercedesa Niko Rozberg trijumfovao je na Velikoj nagradi Austrije, osmoj trci ovogodišnjeg šampionata Formule 1.

Rozberg je do pobede na stazi „Red Bul ring“, na povratku Formule 1 u Austriju posle 11 godina, slavio ispred timskog kolege Luisa Hamiltona.

Dvojcu Mercedesa to je šesto dvostruki trijumf ove sezone, a njima dvojici na podijumu se pridružio vozač Vilijamsa Valteri Botas, kojem je to prvo pobedničko postolje u karijeri.

Rozberg je na početku trke vodio borbu sa Botasom i njegovim timskim kolegom Felipeom Masom na čelu, da bi se prilikom drugih odlazaka u boks, zajedno sa Hamiltonom odvojio. Britanac je posle loših kvalifikacija, gotovo sve uspeo da nadoknadi u trci, brzo se probio do četvrte pozicije, a potom vozio gotovo bez greške, ali pravu priliku da pretekne timskog kolegu nije imao.

Sjajnu trku odvozao je Botas, sigurno svoju najbolju do sada u Formuli 1, pošto je u borbi za treće mesto pobedio Masu i Fernanda Alonsa u Ferariju. Još jednu trku za zaborav imao je branilac titule Sebastijan Fetel, koji je upao u probleme već posle starta, da bi se povukao sa staze na polovini Velike nagrade Austrije. Čast Red Bula na domaćoj stazi u Špilbergu odbranio je Danijel Rikardo, koji je osvojio osmo mesto na „Red Bul ringu“.

Izvor: B92
Foto: AP/Kerstin Joensson