

Hrabrost ili ludost: Prodavačica rekla razbojniku „pucaj!“, on se uplašio i pobegao
Za sada neidentifikovana osoba pokušala je danas oko 17 časova da opljačka jednu prodavnicu u Novom Sadu, na Grbavici, u Ulici Alekse Šantića 20. Razbojnik naoružan pištoljem upao je u radnju i prodavačici rekao da mu da novac ili će pucati, ali je ona to odbila.
Očevici navode da je prodavačica na razbojnikovu naredbu odgovorila sa „pucaj!“, a da se mladić zbunjen njenom reakcijom potom okrenuo i pobegao.
Kako 021 saznaje, razbojnik je u rukama imao pištolj, ali nije sigurno da li je bio pravi ili lažni. Prodavačica je kasnije policiji kazala da nema objašnjenje za svoju reakciju.
Policija i stučnjaci za bezbednost savetuju da se u slučaju pljačke ne pruža otpor razbojnicima kako ne bi dolazilo do nepotrebnih žrtava. U toku je potraga za razbojnikom.
Izvor: 021.rs
Foto: Ilustracija