Jelena i Novak Đoković svet portal svet Antonio Ahel ATA images
Svet

jul 7, 2025 11:29

By

Novak govori 5 svetskih jezika, a Jelena čak ovoliko: Njega izbacili iz gimnazije, a ona…

Jelena i Novak Đoković jedan su od omiljenih svetskih parova. Zajedno su od srednjoškloskih dana, a svoje uspehe gradili su takođe zajedno. I dok je Novak Đoković postao jedan od najboljih sportista svih vremena, Jelena je postala veoma uspšena u svom poslu, ali je porodicu ipak stavila ispred svega.

Kada je obrazovanje u pitanju Noletova supruga je isprd njega, ali ne mora značiti da će zauvek biti tako, jer Đoković posle okončanja karijere planira da upiše fakultet.

Jelena i Novak Đoković svet portal svet

Antonio Ahel ATA images

Naš najbolji teniser jednom prilikom je pričao o svom obrazovanju, kada je istakao da bi voleo da završi fakultet kada okonča profesionalnu karijeru.
Koliko je inteligentan govori i činjenica da Nole tečno govori 6 jezika – srpski, engleski, italijanski, nemački, francuski, španski i ruski a, kako se pisalo, pomalo ume da se sporazume i na kineskom, japanskom, arapskom i portugalskom.

Jelena i Novak Đoković veoma su se posvetili učenju

Nole je upisao Sportsku gimnaziju, ali je njegovo obrazovanje bilo prekinuto.

Njegova majka Dijana jednom prilikom je o tome javno govorila:
– Nisu imali razumevanja da on ne može da sedi u školskoj klupi. Morala sam na disciplinsku komisiju da idem, da obrazlažem gde je sve moj sin bio.

– Naravno da su me i oni ocrnili i na kraju je izbačen, odnosno ispisan iz te sportske gimnazije. Rekla sam im da nikome ne kažu da su „s“ od sportske gimnazije. Trebalo je da mu daju podršku, da mu daju gradivo koji će on da savlada – izjavila je Novakova majka Dijana u podkastu „Sportlight“.

Jelena i Novak Đoković svet portal svet

Arnold Jerocki/Getty Images

Jelena Đoković završila je OŠ „Drinka Pavlović“ u Beogradu, a zatim i Sportsku gimnaziju. Upisala je zatim fakultet Bocconi u Milanu, a 2011. je doktorirala, na smeru Luxury Management and Services“ Internacionalnog univerziteta u Monaku.

– Pričam engleski, francuski i italijanski. Čitam 50 knjiga godišnje, ne uživam u audio – knjigama, volim da čitam, volim stranice… Moram da priznam da mnogo više čitam na engleskom jeziku. Veliki sam fan Harija Potera. Nadam se da ću u budućnosti imati prilike da naučim još jezika, to je uvek korisna stvar – rekla je Jelena jednom prilikom.



AUTOR: SVET

IZVOR: BLIC ŽENA, TELEGRAF

FOTO: ATA IMAGES