svet

novembar 17, 2014 15:52

By

„Kafanski merak“: Mega bend oduševio Kragujevčane

Maga bend 2

Najpopularniji kragujevački pop bend, prepoznatljiv po hit duetu sa Gocom Tržan „Reci mi u lice“, „Mega bend“ zapevao je ovog vikenda u popularnoj kragujevačkoj kafani. Veliki klubovi već su osvojeni, pa je članovima benda poseban izazov bio da se nađu u klasičnoj kafanskoj atmosferi i prilagode svoj repertoar prostoru u kojem su svirali.

S obzirom na to da kafane počinju ranije sa radom, a mladi se u njima „pripreme“ za nastavak ludog noćnog provoda, članovi benda su već oko 22 sata izašli pred brojne Kragujevčane koji su ih pozdravili burnim ovacijama. Pošto su na domaćem terenu, imali su strahovanja kako će ih publika u kafani primiti, jer su se vodili onom narodnom, da je najteže „uspeti u svome selu“.

Maga bend 2

Svoj repertoar nazvali su „Kafanski merak“, a na njemu našli su se hitovi Tome Zdravkovića, Miroslava Ilića, Silvane, Šabana Šaulića, a poseban blok posvetili su Zorici Brunclik.
Kako su nam poverili, imaju veliki pijetet prema popularnoj folkerki koja je ovih dana, spektakularnim koncertom, obeležila četrdeset godina svoga trajanja.

Vrlo raspoloženi, poneseni dobrim vibracijama, đuskali su sa prisutnima, ispunjavali brojne muzičke želje, pravili selfije.

Zbog izuzetne atmosfere i podignute kafane na noge, nisu pravili pauzu i svoj nastup su završili sat nakon ponoći. Vidno zadovoljni, oznojeni, u glas su se pozdravili sa nama i prisutnom publikom koja je požurila da s eskloni na neko toplije mesto od hladne kišne kragujevačke noći.

Palisad 1

Palisad 2

Palisad 3

 

Autor: Mario Badjuk, Life Content
Foto: Miki Jevtović, Life Content