svet

april 26, 2013 12:00

By

Ko zavadi Bliznakinje?

gg20130426

Dragi moji,

približavamo se kraju jednog rijalitija i svi su izgledi da će pobedu odneti onaj najćutljiviji, zvaćemo ga Gustav (ali Laki, jer je mršav, a ne Teški). To je kod nas praksa postala već – pare uzimaju ili oni koji izigravaju žrtve i koje svi napadaju (zbog toga, da je šou završen prošle nedelje, definitivno bi pobedila Tupa, dok se sada Gustav ponovo vratio kao favorit), ili oni koji ćute i „smrde“. Ali, to je sigurna taktika, odlično prolazi i Gustav je to provalio – pustio je druge da glume budale, prave skandale, a on će očuvati reputaciju mirnog, porodičnog čoveka, nakon izlaska otvoriće školu za male sportiste, kao što je i planirao i profitiraće iz situacije u kojoj mnogi ipak samo izgube. Istina, tu i tamo proviri njegovo pravo lice, poput momenata kada psuje svoje konkurente, ali brzo se vrati na staro – disciplina je to. I na tome mu treba čestitati, zaista. Međutim, vaša Gossipica ne zaboravlja neke stvari… Recimo, onoga kada je u „onoj eri“ bio član partije koja se najviše namlatila para, iako joj je podrška bila na nivou statističke greške (mnogi „ugledni“ i prebogati ljudi koji i danas haraju našom scenom tada su se nakupili para više nego što su godišnji budžeti omanjih država, a i dalje im nije dosta)… Gde je nestao sav taj novac? Nije valjda da se isprljao politikom ni za šta?! Činjenica jeste da on i njegova porodica sada prilično teško žive i da mu je ovo bila slamka spasa… A onda, ne zaboravljam ni da je pre nekih tuce godina pao na doping testu… Ali, znamo da je jedna od osnovnih karakteristika našeg naroda kratko pamćenje, tako da i ne čudi da će on odneti pobedu. Osim ukoliko se ne desi čudo – ili Tupa smuva još nekog. Samo, niko joj nije preostao u kući – možda eventualno neki kamerman…

Da se sad prebacimo na učesnika onog drugog rijalitija. I ovaj je najmirniji tamo, a znamo da „ispod mire 300 vire“, ili onu verziju sa 100 đavola… E pa, Ali Baba, koji u svakom rijalitiju mora da se predstavi kao zavodnik, zapravo je sve samo ne to. Setićemo se, i u prvom rijalitiju u kom je učestvovao ispao je frajer, kada je smuvao manekenkicu u dugoj vezi, finu i slatku, ali je volela da se druži sa njim u toaletu i na kolenima. Međutim, Ali Babi nije bilo to dovoljno, nego je morao da bude siguran da su svi shvatili šta je on tamo radio, te je izašao iz toaleta pre nje i zakopčao šlic. Sada je ponovo smuvao „manekenku“, gle čuda, i opet je spreman na sve, samo da pokaže koliki je frajer. Naravno, ta silna dokazivanja služe samo da ne bi morao da prizna istinu i svoje pravo opredeljenje. Javna je tajna da je Ali Baba naklonjen istom polu, samo što je njegov problem što, ukoliko se to otkrije, on više neće smeti da se pojavi u Zemlji Stijenja i Kamenja, jer bi ga razapeli, pa uvek traži neku da mu služi kao paravan. Dugo je koristio Ćuku u te svrhe, sa kojom se i posvađao zbog toga što je ona pristala da mu bude „medijska“ devojka, a onda je on zvao novinare da ih slikaju, terao je da se ljube, zbog čega je ona odlepila i prekinula svaki kontakt sa njim. Inače, Ali Baba je u vezi već duže vremena sa jednim od čelnika rijalitija u kom se valja u senu sa Misicom… Naravno, muškarcem!

A kad smo kod Misice… Tek je ona posebna priča. Mala je žestoka heftalica i jedno vreme bila je među najzaposlenijim udaraljkama koje su izašle ispod kape Madam. Voleli su je klijenti, a onda je rešila da radi malo kao „freelancer“, pa je ona organizovala posao. U „akciju“ je uvela i svoju sestru Bliznakinju, isto manekenku i tako su jedno vreme zajedno odrađivale mušterije. Međutim, jednom je samo sestra „radila“, a i Misica je htela svoj deo honorara – iako ga nije zaslužila, pa su se tako posvađale da je letelo perje. Kažu prisutni da su čupale jedna drugoj kosu, šamarale se i grebale… Jedno vreme sestre nisu komunicirale, a definitivno su tada prestale da rade iste klijente – bar u isto vreme.

Matorka, poznata po svojoj histeriji u seoskom rijalitiju, dužna je i ružna. Uzima od svih redom objekte u zakup, a potom ispaljuje ljude i za posao i za novac. Zbog toga se i sakrila u rijaliti, jer je jedino tu sigurna da je niko neće premlatiti. Inače, kažu klinci koje je finansirala da je matora nezajažljiva u seksu, samo traži momke da je održavaju i ne žali para koliko god treba, samo da je odrade. Svojevremeno je finansirala i golmana jednog od dva naša najpoznatija kluba, zvaćemo ga Žigolajko. On je bio u ogromnim problemima – osim što ga niko nije plaćao za ono što radi, navukao se žestoko na narkotike, pa je bukvalno ostao bez krova nad glavom. Matorka ga je primila kod sebe, sve mu je finansirala, samo je morao da je odradi kad god ona poželi. Posle svega pričao je da mu je to bio najteže zarađen „honorar“, jer matora nema meru.

Iz rijalitija su izbacili (neki kažu nepravedno) Beograđanku. U pozadinu ove odluke nemam nameru da ulazim, niti me zanima, nego sam htela da vam ispričam jednu drugu priču… Potpredsednik upravnog odbora istog kluba za koji brani Žigolajko, osim što je zaljubljenik u fudbal, ljubitelj je i pevačica i manekenki. A ako su te dve „profesije“ sadržane u jednoj osobi, pa ta je za njega idealna. Tako, Potpredsednik je bio u strastvenoj vezi upravo sa Beograđankom, a kao znak njegove ljubavi, platio joj je intervencije kod hirurga plastičara (o kojima vam je Gossipica već pričala prethodnih nedelja). Sa njim se viđala i dok je bila u braku, pa mnogi veruju da je upravo to razlog zašto je muž umeo da podigne glas, a bome i ruku, na nju – kada je shvatio šta mu radi iza leđa. Zapravo, romansa im je započela mnogo pre. Ona se, neposredno pred udaju, pojavila kod njega na vratima i pitala ga da li želi da je oženi. Ovaj „kontroverzni biznismen“, koji je u gradskim krugovima poznat i kao večiti neženja, tada ju je oduvao, ali je nastavio da je odrađuje s vremena na vreme – kada je njemu to odgovaralo. I dalje se povremeno viđaju, kada Beograđanki zafali keša, a alimentacija kasni… Inače, Beograđanka je pljuvala Manekenkicu i prozivala je da radi kao konobarica, a ona je molila na sve strane da je zaposle kao stjuardesu – konobaricu u avionu. Svi do jednog su je odbili, jer nije umela tečno da priča nijedan jezik (čak ni svoj maternji), i bila je aljkava i smotana, zbog čega nisu hteli ni da razmotre da je angažuju, čak i kada su njena sestrica i zet hteli da potplate, samo da je neko zaposli. Kada je pukla bruka u medijima da je niko neće, a svima se nudi, Beograđanka je pustila buvu kako ima strah od aviona, a zapravo ga ima njena sestra Poslanica.

„Pomiriše“ se Koka i Delfinčić, tj. pokušavaju sve medije da uvere u to. On se primirio malo, nije više svako veče u gradu, a ona je i dalje kod majke, a tek povremeno svrati u njihov stan, kako bi on video ćerke. Ne može Koka još da preboli to što ju je pretukao – niti bol prolazi, niti prolaze modrice… Da je bilo samo do prevara, lako bi onda – na to je već navikla.

Još jedna pevaljka starije garde, zvaćemo je Mutivoda, pustila se u promet. Iako je udata, našla je „dečka“, da ne kažem dečaka, sa kojim se viđa. Vara muža, ni da trepne. Upoznali su se kod nje u salonu, pa se sada svakodnevno viđaju, a on ima jedva nešto preko 20 godina… Ranije je Mutivoda trpela to što ju je muž varao na sve strane, prećutala je (jer joj se nije živelo bez njegovog novca), pa se sada ona bacila u te vode. Samo, ako je otkrije, neće se dobro provesti.

Neka od ljubomornih koleginica (khm khm, pogađajte koja?!) platila je nekog klinca da noćas unese suzavac na nastup Treće Dive u jedan beogradski klub. Ali, kao što ni ta koleginica nije previše pametna, tako nije našla ni genijalca da odradi ovaj zadatak, već je glupander stao ispred separea sa žestokim momcima, koji, čim su shvatili da se nešto čudno dešava, uhvatili su ga i pretukli na mrtvo ime. Plakao je na sav glas, zapomagao i odao je odmah pevačicu koja ga je poslala.

Vidim poslednjih meseci ponovo se u sve medije gura ona pevačica iz susedne nam republike, koja već uveliko gazi petu deceniju, a i dalje tripuje da je riba – zvaćemo je Baba Marta. Šalje svim medijima svoje obnažene fotke, izbacuje neke singlove, ali džaba joj sve. Ne može da preboli što su dve pevačica daleeeko popularnije od nje – i tamo, a i svuda po susedstvu, sada ne bira načine samo da se progura. Pokušavala je godinama da bude u žiži javnosti zbog veze sa Graškom (naravno, trudila se i da se zaboravi njen propali brak sa pevačem koji je poznat po netrpeljivosti prema drugim narodima). Međutim, budući da joj je Grašak naklonjen istom polu i da je sada to već javna tajna, Baba Marta je krenula da iskoristi jedini adut koji joj je preostao. A bolje da nije.

Krenula je sa emitovanjem ponovo serija u kojoj su svima otvorena vrata… Mnoge je obradovala činjenica da se nove epizode snimaju, ali nikog kao Maljavu, koja je angažovala sve svoje veze i vezice, i muža i užu i širu rodbinu, političku zaleđinu – sve, kako bi izvukla što veći profil. Kada su shvatili da se od njih očekuje da rade kako im se diriguje, a ne onako kako oni smatraju da treba, scenaristi su se povukli odmah u startu, a Maljava je angažovala nove, poslušne. Naravno, mnogi glumci jedva su dočekali da krenu sa snimanjem – jer honorari koje dobijaju su daleko veći nego što su mogli i da sanjaju poslednjih godina. U ovu ekipu ugurala se i Loša, koja je poznata po tome da ide samo tamo gde se čuje ozbiljna šuška. Inače, kao i mnogi glumci sa zaleđinom, i Loša dobija redovnu platu u jednom pozorištu koje propada, iako se na njegovim daskama nije pojavila već godinama. Grad finansira ovu ustanovu, koja je u užasnoj krizi, ne plaćaju se neki koji nose repertoar pozorišta, ali ima se novca za nju – bez obzira na to što čak ni ne živi u našoj državi.

Nego, saznala je vaša Gossipica još nešto – iako je sasvim logično i moguće da su znali i svi pre mene, ali zašto da to ne podelim sa vama… Naime, naš Megadeda smislio je super foru kako da izmuze pare od ne previše pametnih koji bi da završe bilo kakav fakultet. Fora sa besplatnom I godinom je apsolutno genijalno vaćaroštvo! Naime, svaka godina kod njega košta 1.500e, a pri upisu se potpisuje ugovor da se papiri do kraja školovanja ne mogu prebaciti na drugi fakultet, tj. moraš da ga završiš kod njih, ili ni jedan ispit ne važi. Upišu 1.000 studenata besplatno i SVI prođu do druge godine – taman da ne znaš ni koji ispit polažeš, daju ti 6… Ako nećeš da dođeš, omoguće i polaganje preko neta… Većina dece tako nagovori roditelje da skupe lovu za sledeću godinu, pa fakultet dobije 1.000, ili do 10% manje studenata koji im daju po soma i po. Potpuno fenomenalna navlakuša, saglasićete se, zar ne?!

Sledeće nedelje podsetila bih vas na jednu od najvećih „ljubavi“ ikada viđenih na našim prostorima, za koju mnogi i ne znaju, a koja je rezultirala najvećim mlaćenjem para koje je iko mogao da zamisli… Možda njihova ljubav jednog prema drugom i nije bila tako velika, ali su oboje iznad svega voleli novac…

 

Do sledećeg petka,
voli vas vaša
Gossip Girl
XOXO