

Koban ishod: Preminuo policajac povređen kod Bujanovca
Policajac G.Đ. (44) koji je u ponedeljak teško povređen kod Bujanovca, preminuo je danas u Kliničkom centru Niš, rekao je Tanjugu direktor te zdravstvene ustanove doktor Zoran Radovanović.
Uprkos svim naporima lekara policajac G.Đ. je podlegao teškim povredama. On je u niški Urgentni centar primljen u ponedeljak uveče oko 20 sati, sa povredama grudnog koša i glave opasnim po život.
Policija je saopštila da je G.Đ. povređen u ponedeljak oko 18 sati, dok je bio na dužnosti, kada je pokušao da zaustavi automobil, ali „vozač se nije zaustavio, već ga je udario i udaljio se u pravcu Velikog Trnovca“. Interventna patrola u kojoj je bio teško povređeni policajac imala je nalog da zaustavi crni „audi“, jer se, prema saznanjima policije, u njemu nalazi droga.
Direktor policije Milorad Veljović, koji je juče obišao teško povređenog G. Đ. rekao je da su preduzete sve mere kako bi izvršilac bio uhvaćen.
Veljović je rekao da su u saradnji sa žandarmerijom i Vojskom Srbije blokirani svi administrativni prelazi prema Kosovu i Metohiji kao i da je zatražena podrška Euleksa u slučaju da je izvršilac prešao na područje pokrajine.
„Kriminal ne preza ni od čega“, kazao je Veljović i dodao da je očigledno reč o izvršiocu koji je u sukobu sa zakonom i da će se o pravim motivima znati posle njegovog hapšenja.
Veljović je rekao da je prema operativnim saznanjima policije na policajca naletelo vozilo švajcarskih registarskih tablica. Veljović ja napomenuo da je ovo težak udarac na policiju i dodao da je ovo još jedan dokaz da je posao policije težak i odgovoran, apelujući na državu i ministarstvo da obezbedi bolje uslove pre svega u opremljenosti policije.
Upitan šta će policija preduzeti, jer poznato da je Veliki Trnovac stecište trgovine drogom, Veljović je rekao da je reč o specifičnoj sredini i da policija sada tamo ulazi i da će to područje biti stavljeno pod kontrolu.
Izvor: Tanjug
Foto: Ilustracija