

Ljubimac žena: Saznajte sve o Rizi iz serije „Dila“
Serija „Dila“ koja je trenutno jedna od najpopularnijih sapunica u Srbiji iznedrila je novog ljubimca žena – Rizu, tačnije popularnog turskog glumca Erkana Petekaja. Iako je već poznat domaćoj publici po ulozi u seriji „Kako vreme prolazi“, ovaj 45-ogodišnji šarmer tek sada je u potpunosti osvojio Srpkinje!
On je ponosan, snažan, pametan i vredan muškarac. U životu će ga snaći nepravda – nehotice će život oduzeti čoveku kog je cenio i kojem je želeo samo dobro. Iako mu nije lako živeti s takvom spoznajom, njegov život postaje posebno okrutan kada se zaljubi u ženu koju je učinio udovicom.
Ovako snažan i strastven lik ne može glumiti bilo ko. Zato su producenti serije za ulogu Rize odabrali markantnog glumca koji svojom izvrsnom nastupom, upečatljivim izgledom i neodoljivom harizmom odlično dočarava Rizu.
Erkan Petekaj, poznati turski glumac koji je osvojio publiku širom Turske, ali i sveta rođen je 1970. godine u Elazigu, Turska. Godine 1989. upisuje pozorišnu umetnost na Akademiji u Anadolu.
Po završetku studija, narednih 12 godina, radi kao glumac u pozorištu ´Diyarbakir’. Prvi put ga je publika videla 1994. godine kada se pojavio u jednoj skrivenoj kameri. Četiri godine kasnije oprobao se u filmu ´Guzel Gunler´, a nakon toga je nastavio ređati uloge, kako u filmovima, tako i u serijama: ´Askina Eskiya´ (2001.), ´Bedel´ (2003.), ´Japonyali Gelin´ (2003.), ´Kopek´ (2005.), ´Beyaz Gelincik´ (2007.) i ´Dila´ (2012.). Srpska publika Erkana je upoznala kao markantnog kapetana Alija u seriji ´Kako vreme prolazi´, u kojoj je glumio od 2010. do 2012. godine.
Erkan je u srećnom braku već deset godina, 2003. godine oženio je geologa Didem Dursun, a godinu dana kasnije dobili su sina kojem su dali ime Cem Can.
Seriju Dila možete pratiti na Pink televiziji svake večeri u 20 časova.
Autor: Svet.rs