svet

septembar 20, 2013 12:08

By

Magični ritam taiko bubnjeva: Besplatni koncert japanskih bubnjara Gocoo!

GOCOO - www.gocoo.de - info@gocoo.de
U saradnji sa Ambasadom Japana u Republici Srbiji, japanski Gocoo bubnjari održaće besplatni koncert 25. septembra u 19:30h, u Domu kulture, u Senti.

Energični bubnjari iz Tokija oživeće tradiciju Dalekog istoka i vrevu modernog zapada. Muzičko-scenski spektakl grupe Gocoo ruši granice, objedinjuje muzičke pravce i nikoga ne ostavlja ravnodušnim.

„Naša muzika zasnovana je skoro u celosti na zvuku japanskih taiko bubnjeva. Uz pomoć njih, mi želimo da ispričamo priču našoj publici i pokrenemo je, izazovemo osećanja… Neke od naših kompozicija prosto teraju publiku da ustane i igra u ritmu dok druge imaju neko dublje značenje, dublje nego što reči mogu da izraze. Te kompozicije teraju publiku da oseća. Upravo to očekujemo od publike u Beogradu i Senti, da oseti različite emocije dok nas bude slušala, ljubav, mir, nadu i radost“, izjavila je predvodnica Gocoo grupe, Kaoly Asano i dodala da je njihova muzika most koji spaja različite jezike i kulture i da oni svojom muzikom žele da dopru do srca ljudi koji ih slušaju.

Gocoo je osnovan 1997. godine u Tokiju. Debitovali su iste godine na tehno festivalu Rainbow 2000, što je netipično za grupu sa taiko bubnjevima. Nastupali su u gradovima SAD, Australije, Meksika, a prvi evropski nastup imali su u januaru 2003. u Austriji, na ceremoniji otvaranja manifestacije Grac – kulturna prestonica Evrope. Nakon toga nastupali su i u Nemačkoj, Švajcarskoj, Holandiji, Češkoj, Grčkoj i drugim zemljama. Gde god da nastupaju, od festivala world muzike, preko rok i pop festivala, pa do tehno događaja, Gocoo vodi svoju publiku na nezaboravno putovanje. Jedinstveni ritam Gocoo bubnjeva može se čuti i u mnoštvu japanskih kompjuterskih igrica.