svet

октобар 27, 2013 09:40

By

Marko Tomas završio karijeru zbog Ahilove tetive?!

tomas

Hrvatski košarkaš Marko Tomas (28) završio je sezonu, ali najverovatnije i karijeru, nakon pucanja Ahilove tetive u velikom gradskom derbiju Cibona – Cedevita (66:51) u okviru 5. kola regionalne ABA lige, prenose hrvatski mediji.

Tomas je u finišu prvog poluvremena meča krenuo u prodor, nakon čega je pao na parket, a kasnije iznesen sa terena. Ustanovljeno je pucanje Ahilove tetive, što znači kraj sezone za ovog košarkaša, a kako je sam najavio i kačenja patika o klin.

„Završio sam sa košarkom, nemam nameru da se vraćam“, rekao je Tomas.

Veliko žaljenje zbog ovakve odluke izrazio je i trener Cibone Neven Spahija, koji je tokom karijere radio sa Tomasom. „Ovog leta nije smeo da bude u programu reprezentacije za Evropsko prvenstvo, već je morao da se kroz klub oporavlja od povrede i vraća košarci“, rekao je Spahija.

Tokom karijere Marko Tomas nosio je dresove Zagreba, Real Madrida, Fuenlabrade, Cibone, Fenerbahčea i Cedevite, a kao reprezentativac Hrvatske učestvovao je na Evropskim šampionatima 2005. u Srbiji i 2007. godine u Španiji.

Izvor: Sportal.rs

Foto: MN Press