svet

maj 4, 2014 22:58

By

Njegova reč ima težinu: Venger ostaje na klupi Arsenala

venger sipa

Menadžer Arsenala Arsen Venger potvrdio je da će i sledeće godine voditi ‘tobdžije’ i tako okončao spekulacije da će napustiti londonski klub posle 18 godina. Francuski stručnjak se našao na udaru navijača zbog činjenice da će Arsenal i ove sezone ostati bez trofeja u Premijer ligi, ali i nedostatka atraktivnih igrača u timu.

Venger tek treba da potpiše novi ugovor, pošto mu važeći ističe na kraju sezone, a ostanak na klupi potvrdio je posle pobede nad Vest Bromvič Albionom sa 1:0.

„Da“, rekao je Venger na pitanje da li ostaje menadžer Arsenala i dodao, „Moja reč je moja reč“.

Kolo pre kraja takmičenja u Premijer ligi Arsenal drži četvrto mesto i obezbedio je mesto u kvalifikacijama za Ligu šampiona.

Arsenal je, inače, poslednji trofej osvojio 2005. godine, a ove sezone ima priliku da osvoji FA kup. U finalu, koje se igra 14. maja, sastaje se sa Hal Sitijem.

Izvor: Tanjug

Foto: Sipa