svet

фебруар 17, 2014 23:40

By

Novinske agencije i dalje nezadovoljne merama bezbednosti u Sočiju

Sochi Olympics

Novinska agencija Asošijejted pres (AP) danas je kritikovala mere bezbednosti na Zimskim olimpijskim igrama u ruskom Sočiju. Kako se navodi u tekstu, gosti hotela u ruskom gradu šetaju neprovereni, zaobilazeći detektore za metal, koji se i ne koriste.

Takođe, piše i da obezbeđenje više ne pretresa do detalja svakog pojedinca na ulazu u olimpijski kompleks. AP dodaje da je postalo dozvoljeno da se u park unose mandarine i plastične flaše pića, što je bilo zabranjeno pre dve nedelje.

Upozorenje da će mere bezbednosti u Sočiju biti veoma oštre, skoro agresivne, kako piše agencija, pokazalo se preteranim, jer je na većini mesta opuštena atmosfera.

„Napadi nisu prijavljeni od 7. februara, a pažnja se okrenula na skijanje i klizanje umesto na mere bezbednosti. Ali, rizici su ostali“, ocenjuje se u tekstu AP-a.

Krajem prošle godine muslimanski ekstremisti sa kavkaskog područja su organizovali terorističke napade u Volgogradu, a nakon toga Rusija je rasporedila na desetine hiljada pripadnika snaga bezbednosti širom regiona Sočija. Američke vlasti poslale su uoči ZOI dva ratna broda u Crno more.

Izvor: sportske.net
Foto: AP