svet

oktobar 24, 2013 22:30

By

Opasnost na drumu: Česta krađa znakova i opreme na autoputu

autoput-novi-sad-naplatna-rampa-nesreca-stubovi-znaci-saobracaj-beta-jpg_660x330

Javno preduzeća „Putevi Srbije“ danas je saopštilo da je u poslednje vreme učestala krađa saobraćajne signalizacije i opreme na auto-putu E-75 na području Novog Sada.

„Pored velike materijalne štete , ove krađe za posledicu imaju konstantno i direktno ugrožavanje bezbednosti svih učesnika u saobraćaju“, navodi se u saopštenju i precizira da je vrednost ukradene opreme 10 miliona dinara.

U JP „Putevi Srbije“ ističu das u lopovi u periodu od januara 2012. do oktobra 2013. samo na auto-putu E-75 na području Novog Sada odneli 20 kilometara odbojne ograde i 30 stubova, 20 znakova i putokaznih table, 62 šaht poklopaca na Zrenjaninskoj petlji i opremu iz dve trafostanice na naplatnim stanicama „Jug“ i „Sever“.

Kako se navodi, poslednja u nizu krađa dogodila se pre tri noći kada je ponovo ukradena oprema iz trafostanice na budućoj naplatnoj stanici „Jug“, a odnete su i demolirane i tri velike putokazne table kod Zrenjaninske petlje.

Već sledeće noći nestalo je 200 metara odbojne ograde i još jedna putokazna tabla na tek završenoj servisnoj saobraćajnici izneđu Zrenjaninske i Temerinske petlje, piše u saopštenju, uz konstataciju da je o svim krađama obaveštena je policija.

Izvor: RTV
Foto: Beta