

Poginuo britanski vozač Šon Edvards
Britanski automobilista Šon Edvards, vodeći u generalnom plasmanu Porše Superkupa, poginuo je u nesreći u Australiji.
26-godišnji Edvards je bio suvozač u Poršeu 996 kada je taj automobil udario u zaštitnu ogradu na stazi „Kvinslend rejsvej“ u Viloubenku tokom privatnog testiranja.
Edvards je izgubio život pri udaru u ogradu od guma, a automobil se odmah zapalio. Svedoci kažu da je scena bila zastrašujuća.
Lokalne spasilačke službe su provele tri sata pokušavajući da iz zapaljene olupine izvuku vozača, 20-godišnjeg momka iz Brizbejna, koji se trenutno nalazi na intenzivnoj nezi sa povredama opasnim po život.
Edvards je pred samo finale sezone u Porše Superkupu, u Abu Dabiju, imao 18 bodova prednosti u odnosu na najbližeg rivala Nikija Tima iz Danske.
Šon Edvards je bio sin bivšeg vozača Formule 1 Gaja Edvardsa, koji je jedan od vozača koji su izvukli Nikija Laudu iz zapaljenog bolida na „Nirburgringu“ 1976. godine.
Najveći uspeh Edvards je ostvario 2006. godine, kada je osvojio titulu u Evropskom GT3 šampionatu. Ove godine je bio veliki favorit za osvajanje titule u Porše Superkupu, posle sjajnih pobeda u Španiji, Monaku i Mađarskoj. Ove godine se paralelno takmičio i u Američkoj Le Man seriji.
Izvor: B92
Foto: automobilsport.com