svet

maj 19, 2013 03:22

By

Emeli de Forest: Srećna sam zbog pobede na Pesmi Evrovizije!

winner2013-2

 

03:22, 19.05.

Pobednica Evrovizije Emeli de Forest otkrila je da je pre nastupa u finalu takmičenja poslala SMS poruku svojoj najboljoj drugarici. Devetnaestogodišnja zvezda nije otkrila detalje prepiske ali je pred brojnim novinarima nakon pobede izjavila da njeni roditelji žive u Krakovu, kao i da podržava osobe sa homoseksualnim sklonostima.
Presrećna sam zbog pobede!“, rekla je devetnaestogodišnja Emeli.

00:20

Predstavnici Danske su pobednici ovogodišnjeg Eurosonga. Emeli de Forest osvojila je najviše glasova pesmom „Only teardrops“.
U finalu su se našli predstavnici Francuske, Litvanije, Moldavije, Finske, Španije, Belgije, Estonije, Belorusije, Malte, Rusije, Nemačke, Jermenije, Holandije, Rumunije, Velike Britanije.Finalisti su i izvođači iz Švedske, Mađarske, Danske, Islanda, Azerbejdžana, Grčke, Ukrajine, Italije, Norveške, Gruzije i Irske.

pobednica evrovizije

Prvi put u istoriji finale Evrosonga protekao je bez ijedne zemlje sa prostora bivše Jugoslavije. Predstavnice Srbije „Moje 3“ u utorak u prvom polufinalu nisu uspele da se nađu među deset najboljih.


00:02

Emeli de Forest ima razlog za zadovoljstvo – na polovini glasanja, Danska se izdvojila kao ubedljiv favorit sa 137 poena, prati je Ukrajina sa 113 poena, dok je Azerbejdžan na trećoj poziciji sa 100.

23: 49
Žiri Srbije, koji je predstavljala voditeljka Maja Nikolić,  dodelio je osam poena  Rusiji, deset Ukrajini, dok je maksimalan broj poena, 12, pripao Danskoj.

23:20

Voditeljka Petra Mede je objavila početak glasanja. Uskoro ćemo saznati da li će favorit na kladionicama, predstavnica Danske pobediti ili će, pak, gledaoci i žiri svojim glasovima prirediti iznenađenje…

evrovizija finale

Večeras smo čuli 26 numera. Prošlogodišnja pobednica Lorin nastupila je u revijalnom delu takmičenja.Irska-460x306

Predstavnik Irske Rajan Dolan nastupio je poslednji, a pesma kojom se predstavio je “Only love survives”.

gruzija

Predstavnici Gruzije su Sofo i Nodiko i oni pevaju pesmu “Waterfall”.

norveska-460x306

Margaret Berger predstavila je Norvešku sa pesmom „I Feed You My Love“.

italija

Pod zastavom Italije nastupio je Marko Mengonije, koji je izveo pesmu „L’Essenziale“.

ukrajina

22:45

Ovogodišnja predstavnica Ukrajine, inače srpskog porekla, Zlata Ognjevič. izvela je pesmu “Gravity”.

grcka-460x306

Grčki predstavnici, grupa “Koza Mostra” i Agatonas Jakovidis, izveli su  pesmu “Alcohol is free”.

azerbejdzan-460x305

22:39

Farid Mamadov, predstavnik Azerbejdžana, izvodi numeru “Hold me”.

island2-460x305

Predstavnik Islanda večeras je Ejdour Ingi Ginlaugson sa pesmom “Ég á líf”.

danska-460x306

22:29

Devetnaestogodišnja Emeli de Forest, predstavnica Danske izvela je pesmu “Only teardrops”.

madjarska-460x305

Mađarsku je predstavio “ByeAlex” sa pesmom “Kedvesem”.

svedska

Predstavnik Švedske večeras je Robin Stjernberg koji se predstavio pesmom pod nazivom „You“.

boni tajler

Boni Tajler nastupila je sa numerom „Believe In Me“.

rumunija-460x305

Rumunija je sledeća na spisku učesnika. Pevač Cezar nastupio sa pesmom”It’s my life”.

holandija-460x306

Pevala je rok pevačica Anauk iz Holandije. Ona izvodi pesmu “Birds”. Ovo je 54. učešće za Holandiju.

jermenija

21:59

Popularna jermenska grupa „Dorians“ reprezentovala je numeru“Lonely Planet“, čiji je autor jedan od članova grupe „Black Sabbath“.

nemacka

Grupa „Cascada“ iz Nemačke predstavila se pesmom „Glorious“  i izazvala ovacije u hali „Malme“.

rusija-460x306

22:52

Prošlogodišnja pobednica muzičkog  rijalitija „The Voice“, Dina Garipova (22) predstavnik je Rusije sa pesmom „What If“.

malta-460x305

Predstavnik Malte, Đanluka Becina predstavio se pesmom “Tomorrow”.

belorusija-460x306

 

21:50

Predstavnica Belorusije Aljona Lanskaja izvela je pesmu “Solayoh”.

 

estonija-460x306

Birgit Igemel iz Estonije nastupa sa pesmom “Et uus saaks alguse”.

Belgija-460x306

21:49

Belgijanac Roberto Belarosa nastupa sa numerom pod nazivom „Love Kills“. Ovo je 55. učešće Belgiji na pesmi Evrovizije.

 

spain

Predstavnica Španije ESDM nastupila je sa pesmom „Contigo Hasta El Final“ .

finska-460x306

21:30

Boje Finske večeras brani Krista Sikfrids sa pesmom “Marry me”, koja govori o braku između osoba istog pola, koji finski parlament i dalje ne odobrava. Krista je bila obučena u belu venčanicu a nije izostao ni poljubac sa plesačicom na kraju nastupa.

moldavija-460x306

21:25

Treća zemlja koja je nastupila je Moldavija,  Alona Mun sa pesmom “O mie”.

 

litvanija-460x306

 

21:10

Drugi predstavnik je Litvanija sa numerom „Something“. Litvanija je debitovala 1994. na Evrosongu. Andrijus je karijeru kompozitora započeo u Irskoj.

 francuska

 

21:00

Večeras je finalno veče Eurosonga.
Prva zemlja koja će se večeras predstaviti je Francuska. Amandin Buržoa izvela je pesmu „L’enfer Et Moi“.

 

20:22

Jedan od najpoznatijih kreatora današnjice Žan Pol Gotje stigao je danas u Malme. On će najverovatnije čak i komentarisati večerašnje finale Eurosonga za francusku državnu televiziju. Kako Scandal saznaje, on je u hotelu sa francuskom delegacijom.
Ispred arene već se skupljaju fanovi iz svih krajeva Evrope mada ih ima i iz Amerike i Australije. Atmosferu podgrevaju pobednici odnosno pesme koje su pobeđivale ranijih godina.
Pogledajte na fotografijama i snimku atmosferu u Malmeu pred večerašnje finale.

foto 2

foto 4

foto 5

foto 6

foto 7

foto 3

 

evrosong

10:02

Finale 58. „Pesme Evrovizije“ biće održano danas u švedskoj Malme areni, kada će između 26 kompozicija žiri i publika izabrati pobednika ovogodišnjeg takmičenja.

Za pobedu na 58. Evrosongu ove godine neće se nadmetati Srbija, jer se „Moje 3“ – Mirna Radulović, Nevena Božović i Sara Jovanović nisu plasirale u finale tog takmičenja.

U finalnoj konkurenciji su predstavnici Francuske, Litvanije, Moldavije, Finske, Španije, Belgije, Estonije, Belorusije, Malte, Rusije, Nemačke, Jermenije, Holandije, Rumunije, Velike Britanije.

Finalisti su i izvođači iz Švedske, Mađarske, Danske, Islanda, Azerbejdžana, Grčke, Ukrajine, Italije, Norveške, Gruzije i Irske.

Konačni redosled nastupa odredili su producenti, a potom ga je verifikovao izvršni supervizor takmičenja Jon Ola Sand.

Prvi put u istoriji finale Evrosonga će proći bez zemalja sa prostora bivše Jugoslavije.

Na kladionicama i dalje prvo mesto zauzima Emeli iz Danske, zatim slede Norveška i Ukrajina, Grčka za koju će glasati veliki broj zemalja iz jugoistočnog dela Evrope, nalazi se na osmom mestu, dok je na poslednjem mestu Španija.

Kao i ranijih godina, žitelji svih 39 zemalja-učesnica ovogodišnjeg Evrosonga, među njima i Srbije, moći će sutra uveče da glasaju za svoje favorite među 26 finalista.

RTS će od 21 čas prenositi poslednje veče „Pesme Evrovizije“, kada će se saznati domaćin sledećeg Evrosonga.

A mi vas pitamo – da li je neka od ex-Yu zemalja zaslužila finale?

Koga podržavate u fatalnom trouglu?

Vidi Rezultate

Loading ... Loading ...

Izvor: Tanjug, Ivan Vuković copyrighted, Life Content
Foto: Ivan Vučićević copyrighted, Life Content, Eurovision.tv
(Zabranjeno korišćenje fotografija bez pismene dozvole autora)