
Red Bull, ipak, ne daje krila: Kompanija plaća odštetu nezadovoljnim mušterijama
„Red Bul daje ti krila“ je 20 godina slogan popularnog energetskog pića, ali sada, austijska kompanija je pristala da plati više od 13 miliona dolara američkom udruženju potrošača.
„Red Bul vam NE daje krila, čak ni u prenesenom smislu. Dakle, ovde se ne radi samo o razočaranim potrošačima kojima nisu izrasla krila, već o tome da oni u svojim markentiškim kampanjama tvrde da napitak poboljšava koncentraciju, daje dodatnu energiju, a ništa ni od toga nije tačno“, rečeno je prilikom donošenja presude u Okružnom sudu u Njujorku.
Red Bul je pristao da svim razočaranim potrošačima pokloni ček na 10 dolara ili vaučer u vrednosti od 15 dolara za kupovinu nekog proizvoda ove austrijske kompanije.
Imajući u vidu koliko je ljudi za samo proteklih 10 godina popilo makar jednu limenku ovog energetskog napitaka, to bi mogla da bude ogromna suma.
Iz Red Bula tvrde da je njihov marketing uvek bio istinit i tačan, poričući bilo kakvu odgovornost. Kompanija je dobrovoljno povukla iz upotrebe markentiški materijal koji je osporen na sudu.
Izvor: Blic
Foto: printscreen