

Sahranjen Dragan Nikolić: Kolege i prijatelji oprostili se od glumačke legende (foto)
Velikan srpskog glumišta Dragan Nikolić sahranjen je danas na Novom groblju u Beogradu.
Porodica, prijatelji, kolege i veliki broj poštovalaca glumca Dragana Nikolića prisustvovali su danas komemoraciji u Ateljeu 212.
Komemoraciji su prisustvovali i premijer Srbije Aleksandar Vučić, predsednica parlamenta Maja Gojković, ministar kulture i informisanja Ivan Tasovac.
Poštovaoci Dragana Nikolića ispunili su Veliku scenu „Mira Trailović“ Ateljea 212, koja tako nije mogla da primi sve koji su želeli da mu odaju poslednju poštu.
Velikan srpskog glumišta Dragan Nikolić sahranjen je danas u Aleji zaslužnih građana na beogradskom Novom groblju.
Skup porodice i prijatelja bio je u 14 časova, a početak opela u 14.30 sati.
Ministar kulture i inforisanja Ivan Tasovac je ispred kapele održao govor:
„Srpska i jugoslovenska kultura ostale su bez jednog od najboljih glumaca. Da može sad da nas čuje, Dragan Nikolić samo bi odmahnuo rukom i rekao svoju repliku: Plakali smo pa šta? Nije zabranjeno ni vojnicima. Nije se zaustavilo vreme ako glumci odu, jer pozorište živi. Džentlmenski kodeks postao je najsjajniji svetionik, drugar za nezaborav, dobri duh. Tišina je sada glasna.“
Komemoraciji u Ateljeu 212 prisustvovao je veliki broj kolega, prijatelja, članova porodice i poštovaoca Dragana Nikolića. O Gagi su govorili i Seka Sablić, Rade Šerbedžija, Dragan Bjelogrlić, Neda Arnerić i Voja Brajović.
Jedan od najvećih i najvoljenijih glumaca sa prostora bivše Jugoslavije, Dragan Nikolić, preminuo je 11. marta u 73. godini.