svet

decembar 13, 2011 15:52

By

Saša i Dejan Matić dali 800 evra, a ne 65.000!

Povodom informacije da su Saša i Dejan Matić učestvovali u humanitarnoj akciji čiji je cilj bio prikupljanje novčanih sredstava za kupovinu aparata koji služi za rano otkrivanje slabovidosti kod beba, oglasila se i direktorka fonda „Revida“ Zorica Slavković sledećim saopštenjem, koje vam u potpunosti prenosimo:
„Gospodin Saša Matić i njegov brat Dejan Matić nisu najveći donatori, nisu donirali fondu 65.000 evra, kao što su novine to objavile, i aparat još nije kupljen jer sredstva za taj aparat i za potrebnu opremu još nisu prikupljena. Demantujem i pogrešan demanti novina i portala da bolnica demantuje. Ne demantuje bolnica, već fond, jer fond je humanitarna organizacija, a ne bolnica, i samo fond može primiti donaciju. To su dva potpuno različita pravna subjekta. Takođe, ističem i odgovorno i dokumentovano tvrdim da su braća Matić pomogli ovu humanu akciju jednokratno 28. novembra 2011. u vrednosti od 80.000 dinara, za šta posedujemo originalnu priznanicu koju je potpisao njihov menadžer gospodin Maksimović Marko i predao navedena sredstva od 80.000 dinara direktoru marketinga fonda Saši Miltanoviću, koji u fondu radi volonterski iz porodičnih razloga i posebnih saosećanja prema slepoj deci.“
Ovu informaciju potvrdio je i sam Saša Matić: „Došlo je do greške. Ja nisam dao celokupnu donaciju za aparat, već samo jedan deo. Fond i dalje sakuplja novac za taj aparat“, rekao je.

Izvor: Alo!