

Serija A: Parma sa igračem manje pobedila Sasuolo 3:1
Činilo se da će Sasuolo „otkinuti“ dva boda još jednom iz redova velikana italijanskog fudbala, ali je Parma u poslednjih 20 minuta uspela da slomi otpor debitanta u Seriji A i odnese sva tri boda na svom terenu u okviru 7. kola – 3:1.
Poveli su domaćini u 32. minutu golom Rafaele Paladina, a šok na „Enio Tardiniju“ usledio je u pomenutoj situaciji kada je Mirante prekršajem kao poslednji igrač zaustavio napadača Sasuola. Za sudiju De Marka nije bilo dileme – isključenje, koje je proizvelo prekid od nekoliko minuta, a kada se situacija smirila upravo je Berardi bio strelac za 1:1.
Terensku nadmoć i inicijativu, iako brojčano slabija, Parma je krunisala novim vođstvom u 70. minutu. Strelac je bio rezervista Aleandro Rosi. Samo šest minuta kasnije domaćini su rešili pitanje pobednika. Kasano je sjajno reagovao na asistenciju Gargana, pa je iskusni napadač postavio konačnih 3:1.
Više o tome pročitajte OVDE.
Izvor: Sportal.rs
Foto: Beta/AP/Marco Vasini