
Šou se nastavlja: Klarkson i prijatelji iz Top Gira idu na Amazon!
Autori legendarne TV-emisije o automobilima „Top Gir“ (Top Gear) Džeremi Klarkson, Ričard Hamond i Džejms Mej biće domaćini novog šou-programa koji će se emitovati na internetu, na video-kanalu Amazona, objavio je danas Bi-Bi-Si (BBC), koji je godinama emitovao tu emisiju.
Trojka iz „Top Gira“ potpisala je ugovor sa Amazonom za tri emisije o automobilima, a početak emitovanja planira se za iduću godinu. U šali na račun bivše kuće, Klarskon je rekao da se oseća kao da je izašao iz dvokrilnog aviona i ušao u svemirski brod.
Mej je dodao da su s Amazonom postali deo „novog doba smart televizije“.
Današnja najava usledila je posle višemesečnih spekulacija šta će biti s Klarskonom i njegovim kolegama, pošto je bio otpušten s Bi-Bi-Sija (BBC) zbog svađe i udaranja producenta tokom snimanja „Top gira“.
We’ve got a brand new ride. #OnlyOnAmazonPrime #Drive2Prime http://t.co/ebJJAd8gP2 pic.twitter.com/SzBPvPfWTQ
— Amazon Instant Video (@AmazonVideoUK) July 30, 2015
„Gledaoci su nam rekli da ih žele nazad na ekran i mi se radujemo što se to i dogodilo. Jedva čekamo da vidimo šta će Džeremi, Ričard, Džejms i njihov tim napraviti, a zasigurno to će biti jedna od emisija koju će svet najviše očekivati u 2016. godini“, rekao je potpredsednik „Amazon Prajm Videa“ Džej Marin.
BBC će se takođe vratiti „Top giru“ koja je s Klarskonom, Hemondom i Mejom jedna od najgledanijih na toj televiziji, a od sledeće godine će se emitovati s novom postavkom koju će predvoditi Kris Evans, dosadašnji voditelj jutarnjeg programa na BBC radiju.