svet

avgust 8, 2013 15:04

By

Strašno: Ubio se očevim pištoljem!

Još uvek je nepoznat razlog samoubistva Dragoljuba Blagojevića (19), ostaje pitanje da li se na to odlučio zbog ljubavnih problema, problema vezanih za školovanje ili nečeg trećeg.

sipa_00655612_000015

Dragoljub Blagojević (19) iz Velikog Gradišta izvršio je sinoć samoubistvo, pucajući pištoljem sebi u glavu. Do tragedije jr došlo u sredu uveče oko 21,50, u kući porodice Blagojević koja se nalazi u ulici Obala Kralja Petra Prvog u Velikom Gradištu.

Pošto je ostao sam u kući, mladić je izašao na terasu i pucao sebi u glavu iz očevog pištolja, marke CZ M57, kalibra 7,62 mm. Ubrzo je na lice mesta pristigla ekipa Hitne pomoći, najverovatnije po pozivu komšija koje su čule pucanj. On je prevezen u Dom zdravlja u Velikom Gradištu, ali su lekari mogli samo da konstatuju njegovu smrt – saznajemo iz istrage.

POLICIJSKI AUTOMOBIL FIAT PUNTO

Još uvek nije poznat motiv ove tragedije, nezapamćene u Velikom Gradištu. Sve izgleda još strašnije kada pomislimo da je u pitanju mladić star samo 19 godina. Ne zna se da li se on na ovaj samoubilački čin odlučio zbog ljubavnih problema, problema vezanih za školovanje ili nečeg trećeg, jer Dragoljub za sobom nije ostavio oproštajno pismo.

U poslednjih deset dana ovo je već drugo samoubistvo u Braničevskom okrugu a jedanaesto od početka godine. U prošloj godini na području ovog okruga izvršeno je 25, a 2011. godine 34 samoubistva. Do sada je naveći broj samoubistava bio beležen u Vojvodini a pogotovo u Subotici. Međutim od skoro Centralna Srbija je počela da ih stiže u ovoj crnoj statistici.

Ovo je prvi slučaj samoubistva osobe mlađe od 20 godina. Do sada su to činile osobe starosti od 25 do 87 godina. Prema crnoj statistici najmlađi samoubica do sada, bio je Nenad Arsić Kapiti iz Požarevca, star 25 godina, koji se obesio u junu 2012. godine.

Tekst: Life Content
Foto: tanjug/Sipa