

Tores: Mnogo mi je žao zbog Atletika
Fudbaler Čelsija Fernando Tores rekao je da mu je bilo veoma teško zbog poraza Atletiko Madrida u finalu Lige šampiona. Klub u kom je ponikao reprezentativac Španije nije uspeo da stigne do prvog “ušatog“ trofeja u istoriji, bolji je bio gradski rival, Real.
“Bilo je teško prihvatiti poraz pošto je Atletiko bio toliko blizu tituli. Ipak, verujem da su igrači i dalje u euforiji zbog sjajne sezone koja je za njima“, rekao je Tores.
“Jorgandžije“ su do finala stigle pobedom upravo nad Toresovim sadašnjim klubom, Čelsijem u revanš meču polufinala. “El ninjo“ je postigao jedino gol za londonski klub u porazu od 3:1.
Uprkos velikim ambicijama Čelsi nije uspeo da osvoji Ligu šampiona i Premijer ligu, a Tores je prošlu sezonu ocenio kao “čudnu“.
“Bez obzira na to, bilo mi je dobro. Iskreno, tokom sezone sam se osećao veoma snažno, čak i ako nisam igrao mnogo, bio sam koristan za tim i donosio sam energiju“, dodao je Tores.
Napadač Čelsija se nada da će biti uvršten na spisak od 23 fudbalera, putnika za Svetsko prvenstvo u Brazilu.
“Drago mi je što je u reprezentaciji uvek velika borba za mesto u timu sa igračima poput Davida Vilje, Fernanda Morijentesa, Roberta Soldada, Fernanda Ljorentea i sada Dijega Koste“, zaključio je Tores.
Izvor: b92
Foto: AP