svet

februar 2, 2014 17:00

By

Treća godina u nizu: Zvezda domaćin kvalifikacionog turnira juniorske Evrolige

euroleague1f_f

Košarkaški klub Crvena zvezda treću godinu uzastopno biće domaćin Evroliginog Najk kvalifikacionog turnira za juniore od 21. do 23. februara, saopšteno je na sajtu kluba.

Po dve prvoplasirane ekipe iz dve grupe igraće u polufinalu, a pobednik ovog turnira izboriće učešće na Fajnal-ejtu Evrolige koji će se održati u Milanu.

„Evroliga je čvrsto posvećena razvitku košarke širom Evrope, a tolika predanost je inspirisana strašću brojnih klubova, organizacija i institucija koji su pravi motori razvoja sporta. U ime Evrolige, svakome od njih se duboko zahvaljujem, a naročito Crvenoj zvezdi Telekom, sa kojom godinama sarađujemo u ostvarivanju ovih zajedničkih ciljeva“, poručio je predsednik i izvršni direktor Evrolige Đordi Bertomeu za sajt Crvene zvezde.

Dvorane: Basket siti i Basket lend

Grupa A: Crvena zvezda, Zemun, INSEP, Budućnost

Grupa B: Partizan, Mega Vizura, Cedevita, Košarkaška akademija Kanarija

Izvor: Blic

Foto: Euroleague logo