svet

mart 22, 2014 12:58

By

Zameniće povređenog Živojinovića: Slobodan Soro vraća se u Partizan?

vaterpolo

Bivši vaterpolo reprezentativac Srbije Slobodan Soro bi mogao u narednom periodu da dobije brazilski pasoš, ali i da se vrati u Partizan, prenosi „Sport“.

Iskusni čuvar mreže bi u narednom periodu trebalo da zaigra za brazilski Fluminense, sa kojim je trenirao, ali do sada nije dobio priliku za ulazak u bazen.

Soro će debitovat krajem marta, u finalu Kupa Brazila, a pošto je i dalje registrovani igrač Partizana, nije odbacio mogućnost da se vrati pre očekivanog datuma, zbog povrede Stefana Živojinovića.

„Doskorašnji prvi golman tima je otišao, ekipa je osvojila trofej u prvenstvu, a favorit je i u predstojećem finalu Kupa. Pored nas, favoriti su ekipe SESI i Pinjeiroš, ali ne bi bilo nemoguće da iskoči i neki drugi tim“, rekao je Soro.

Četiri godine je Soro bio prvi golman Partizana, a njegovim odlaskom otvorila se pozicija Stefanu Živojinoviću, koji je nedavno povredio palac i neće moći da se nađe na golu u narednom periodu.

„Voleo bih da se vratim u Partizan, postoji mogućnost, ostaje još da se dogovorimo oko svih detalja. Bilo bi lepo da pomognem, a i da branim nekoliko jakih utakmica, u Ligi šampiona sa Brešom i Radničkim. Nadam se da će u sredu „crno-beli“ izboriti plasman na F6“, dodao je Soro.

Nekadašnji reprezentativac Srbije je u dosadašnjoj karijeri branio boje Vojvodine, Beograda, Bečeja, Dinama i Jadrana, a najveće uspehe doživeo je u Partizanu, sa kojim je 2011. godine osvojio Evroligu.

Izvor: B92
Foto: Sipa (ilustracija)