svet

jun 9, 2014 17:40

By

Zvezda je rođena: Ivana Jorović najbolja juniorka sveta

1234101-jorovic01-ras-foto-marko-metlas

Srbija je definitivno zemlja sporta. Bez obzira na sve teške okolnosti, kod nas se i danas rađaju šampioni. Poslednja u nizu, je teniska zvezda u usponu, Ivana Jorović (17). Mlada Čačanka je svetski juniorski broj jedan.

Nisu samo Đoković i Zimonjić igrali u finalu Rolan Garosa, na korak od titule najboljeg na Otvorenom prvenstvu Francuske u juniorskoj konkurenciji, stigla je i Ivana. Poput starijih zemljaka, i ona je poklekla na samo korak od trofeja , ali i sam plasman u finale bio je dovoljan da se popne na vrh juniorske konkurencije.

– Na Rolan Garosu je bilo zaista sjajno. Dobro sam ušla u finale, ali nisam imala snage da meč privedem kraju. Imam dva zacrtana cilja dok sam junior. Prvi je ispunjen, postala sam najbolja u konkurenciji vršnjaka, ostaje mi još da osvojim Gren slem – kreće priču mlada teniserka.

Sledeći veliki izazov je Vimbldon?
– Nisam imala priliku da igram na travi, ali i pored toga imam dovoljno vremena da se dobro pripremim. U Englesku idem nekoliko dana ranije. Nema pritiska, želim da odigram najbolje, pa šta bude.

Kako se osećaš kao najbolja juniorka na svetu?
– Sjajno, sada znam da sam na pravom putu. Mnogo se odričem, najbolje godine posevetila sam tenisu i drago mi je da to ne radim za džabe. Ovo je potvrda – jasna je Ivana.

Izvor: ALO
Foto: RAS/Marko Metlaš