Bivši muž Dragane Mirković svet novine svet portal Antonio Ahel/ATAImages
Svet

mart 22, 2025 14:15

By

Savršen recept za lagani obrok: Jelo koje Neda Ukraden rado priprema ne goji i možete ga jesti bez griže savesti

Recept Nede Ukraden idealan je za predjelo

Neda Ukraden je svojevremeno gostovala u emisiji „Praktična žena“, gde je podelila recept za jedno izuzetno zanimljivo predjelo. Ovaj recept, koji je jednostavan i brz za pripremu, idealan je čak i za početnike u kuhinji.

Recept Nede Ukraden oduševiće vas

Neda je spremala zdrave „tropske korpice“, koje su napravljene od manga, avokada, ljutih papričica, mladog luka, nane i crvenog pasulja.

– Drage moje dame danas ćemo malo da pričamo o nekim mojim receptima, ali i o nekim mojim životnim stavovima i iskustvima koje mislim da bi bilo dobro da podelim sa vama. Kao što ja volim da čujem neki dobar savet, bilo da se radi o kuhinji ili o životu, u svakom slučaju danas ću vam nešto pripremiti što možda svaki dan ne spremate, što možda niste ni probali, ali verujte mi božanstveno je, drugačije i ukusno, a ima kod nas da se nađe. Dakle, i svetsko i naše – ekla je Neda.

recept Nede URkaden svet novine svet portal

neda.ukraden/Instagram printscreen

Recept Nede Ukraden za tropske korpice postao je pravi hit među ljubiteljima brze i ukusne hrane. Ovaj jednostavan i brz recept savršen je za sve prilike, bilo da je u pitanju porodični obrok ili zabava sa prijateljima. Korpice su lagane, osvežavajuće i pune egzotičnih ukusa, a priprema im ne oduzima puno vremena.

Sastojci:

avokado,
– mango,
– Mladi luk,
– crveni pasulj (gotov iz konzerve),
– nana,
– limeta,
– ljute papričice (po želji)
– pakovanje tortilji (najbolje od integralnog brašna)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Neda Ukraden (@neda.ukraden)

Priprema:

Recept Nede Ukraden za tropske korpice priprema se vrlo jednostavno. Naime, tortilje je potrebno iseći na četiri dela i premazati ih sa maslinovim uljem. Zatim ih je treba poređati u kalup za mafine i staviti u rernu da se zapeku 8 min na 180 stepeni. Zatim, avokado iseskati na kockice, iseckati papričice, dodati i naseckan mango, iscediti malo limete na sastojke u činiji, dodati mladog luka i crveni pasulj, nanu i ponovo nacediti limetu i dodati malo soli i maslinovog ulja. Promešati sve sastojke i u korpice stavljati pripremljenu smesu. Predjelo poređati na tanjir i poslužiti.

 

AUTOR: Svet

FOTO: ATA Images, Instagram