svet

August 23, 2013 17:04

By

Istanbul turnir Sportoto: Pobeda, Srbija-Hrvatska 88:71

Košarkaška reprezentacija Srbije igra prvi susret “Sportoto” turnira u Istanbulu protiv selekcije Hrvatske, a okršaji na tom takmičenju služiće “orlovima” kao generalna proba pred Evropsko prvenstvo koje se održava u Sloveniji.

kss-kosarkasi-srbije-duda-ivkovic-1368389255-309295

Završena je utakmica između Srbije i Hrvatske rezultatom 88:71. Naša reprezentacija je odlično startovala na turniru u Istanbulu, to je ujedno  i poslednja provera pred Evropsko prvenstvo u košarci koje se održava Sloveniji.

Do kraja poslednje četvrtine ostalo je 2:20. Nemanja Nedović sa tri vezane trojke odlepio Srbiju na naverovatnih +17 razlike.

Faul nad Markom Tomasom, jednim od najboljih igrača Hrvatske. Prekršaj je načinio naš Kalinić. Srbija vodi sa +14.

Ponovo se vraćamo na maksimalnih +12. Srbija je ušla u seriju pogodaka.

Na polovini zadnje četvrtine, Srbija uspešno odoleva napadima Hrvatske, konstantno održava razliku. Trenutno je 77:68 za Srbiju.

Bjelica pogađa za tri poena. Ukupno do sada postigao je 14 poena na ovoj utakmici. On je jedna od centralnih figura ove utakmice. Srbija na +8

Kraj treće četvrtine. Srbija vodi 62 :57.

Hrvatska ponovo na -4 poena. Ima poslednji napad u trećoj četvrtini.

Marko Tomas daje trojku i postiže prve poene na utakmici za Hrvatsku. Smanjuje razliku na -5 poena.

U toku je treća četvrtina. Srbija postiže trojku i ponovo odlazi na + 9 razlike.

Srbija se ponovo odlepila na tri koša razlike 50:44. Hrvatski selektor zatražio minut odmora.

Veliki broj prekršaja iz igre a malo pogodaka. Obe ekipe igraju stegnuto. Hrvatska nešto ofanzivnija u drugom poluvremenu i primakla se Srbiji na koš razlike.

U toku je treća četvrtina, rezultat je 46 prema 42 za Srbiju.

Prvo poluvreme je završeno. Srbija vodi 43:35. Najbolji u redovima Srbije na poluvremenu bio je Krstić sa deset poena, dok je kod Hrvatske Drejper ubacio devet koševa.

“Kockasti” su još jednom pogodili sa posta i približili se na samo četiri razlike, ali je Anđušić trojkom i poenima sa poludistance  ponovo vratio pristojni “višak” – 31:22.

Nedović je na početku druge deonice izgubio dve lopte, ali Hrvati, na sreću, nisu kaznili te greške adekvatno, pa je Srbija posle tri minuta imala “+6” – 24:18.

Ipak, hrvatska selekcija je koliko-toliko uspela da održi korak na kraju prve četvrtine pogotkom Delaša, pa su “orlovi” na kraju prve četvrtine u prednosti od osam razlike – 21:13.

Taman kada su Hrvati uz pomoć Antića i Drejpera uspeli da se konsoliduju (16:9), Micić je iskoristio povratnu loptu i pogodio sa linije za tri poena – 19:9

Nakon tri minuta igre rezultat je bio 9:2, jer je Bjelica dodao pet poena i poneo ekipu na lepu razliku.

Odmah na startu susreta Srbija je promašila dva pokušaja za tri poena, ali je kapiten Krstić, u dva navrata pogodio iz reketa – 4:0.

Utakmica je počela na vreme 16:45

Avg. 23 – 17: 04 – Srbija je u turski grad doputovala u sastavu: Marković, Nedović, Micić, Anđušić, Bogdanović, Dangubić, Nemanja Krstić, Kalinić, Bjelica, Mitrović, Gagić, Štimac, Nenad Krstić, Katić.

Prva petorka “orlova” su Bjelica, Marković, Nenad Krstić, Nedović i Kalinić.

Za Hrvatsku su počeli: Tomić, Rudež, Bogdanović, Ukić i Markota.

Autor: Life Content
Izvor: Blic

Avg. 23 – 09:37 – U drugom duelu dana sastaju se domaćin Turska i Belgija. Srbija će u subotu igrati protiv Belgije, a u nedelju protiv domaćina.

Srbija je tokom priprema ovoga leta odigrala 11 utakmica, a zabeležila je sedam pobeda. U poslednje četiri godina Srbija je četiri puta igrala protiv Hrvatske i slavila dva puta.

Selektor Dušan Ivković u Istanbul je poveo 14 igrača, u ekipu se vratio oporavljeni Nemanja Nedović, dok su u Beogradu ostali Miloš Teodosić i Vladimir Lučić.

“Nalazimo se u završnoj fazi priprema za Evropsko prvenstvo. Sigurno je da će nam turnir u Istanbulu dosta značiti, jer ćemo imati tri veoma jake provere. Već smo se sastali sa selekcijom Turske, ali mislim da će nam dobro doći još jedna utakmica sa njima. Imamo problema sa povredama, ali ovo je jedna od poslednjih prilika, da se što bolje uigramo, razigramo sve igrače, kako bi što spremniji dočekali start Eurobasketa u Sloveniji”, istakao je uoči turnira u Istanbulu kapiten Srbije Nenad Krstić.