July 26, 2014 20:48

By

Najbolji na Balkanu: Emir Bekrić i Dragana Tomašević osvojili zlato u Rumuniji

Russia Athletics Worlds

Srpski atletičar Emir Bekrić osvojio je večeras zlatnu medalju u trci na 400 metara sa preponama na 73. Balkanijadi u rumunskom gradu Piteštiju. Bekrić je stazu pretrčao za 50 sekundi i osam stotinki.

Naš reprezentativac ima lični i državni rekord ispod 49 sekundi, tako da ovaj rezultat nije bio u rangu njegovog najboljeg, ali sasvim dovoljan da savlada svoje konkurente na ovom takmičenju.

Drugo mesto osvojio je Kapeljo Jasemini Eskobar (50,62), dok je treći bio Milan Kotur iz Hrvatske (51,87).

Balkanijada je poslednja provera, ali i poslednja prilika za ostvarenje norme pred Evropsko prvenstvo u Cirihu koje će se održati od 12. do 18. avgusta za koje se Emir uspešno kvalifikovao.

Osim Bekrića zlato je osvojila Dragana Tomašević u bacanju diska, dok je do srebra došla muška štafeta 4 x 100 metara.

Izvor: Tanjug