May 11, 2013 23:04

By

Posle 7 godina šampionska titula ponovo u Novom Sadu!

Rukometasi Vojvodine

Posle sedam godina, Novi Sad ima šampiona! Rukometaši Vojvodine trijumfovali su večeras u Nišu u duelu sa Železničarom rezultatom 28:25 i tako ostavili konkurenciju za sobom, a do kraja aktuelne sezone, “lale” imaju šanse da ovaj uspeh uvećaju i okite se duplom krunom, imajući u vidu da su učesnici i završnog turnira Kupa Srbije.
Na “vrelom” parketu Čaira, domaćini su dali maksimum kako bi sačuvali opstanak, ali su u teškoj i “muškoj” utakmici Novosađani držali sve konce u rukama od početka: poluvreme je završeno rezultatom 16:13 u korist Vojvodine, da bi Nišlije u nastavku uspele da se približe na -2 pred kraj (26:24), ali su Barišić i Elezović potvrdili ono što je suštinski najavljeno pre nekoliko nedelja, kada je u Novom Sadu na pleća oboren favorizovan sastav Partizana.
Ovo je druga titula u istoriji RK Vojvodina (prva je osvojena u sezoni 2004/05), a pehar dodatno dobija na značaju ako se zna da je klub pre nekoliko godina bio na ivici gašenja i igrao utakmice po prigradskim naseljima zbog nagomilanih dugova i maćehinskog odnosa grada, da bi renesansa novosadskog rukometa došla sa novom upravu na čelu sa predsednikom kluba Milanom Đukićem. Klub je u Nišu, ali i na nekoliko derbi susreta tokom sezone imao i značajnu podršku navijačke grupe “Firma”.

Izvor: Novinenovosadske.rs