October 15, 2013 19:23

By

“Orlići” probili led: Mlada reprezentacija Srbije pobedila Severnu Irsku 3:1

Srbija

Mlada reprezentacija Srbije pobedila je u večerašnjoj utakmici  mladu reprezentaciju Severne Irske rezultatom 3:1. Nakon loše odigranog prvog poluvremena obe ekipe su zaigrale otvorenije u drugom poluvremenu što je dovelo do velikog broja pogodaka. Naši igrači mogu biti potpuno zadovoljni rezultatom koji su postigli u zaista teškim uslovima jer je tokom celog meča padala jaka kiša koja je oteževala kretanje igračima obe ekipe.

Raspucali se Srbi i postigli treći pogodak u 73. minutu. Strelac pogotka Uroš Vitas, ujedno to je njegov prvi pogodak za reprezentaciju Srbije. Ostalo je još 15. minuta do kraja utakmice.

Nakon dva minuta igre u 65. minutu tandem Milunović i Mitrović postižu pogodak i mlada reprezentacija Srbije dolazi u vodstvo. Preokret se dogodio i brže nego što smo očekivali. Srbija vodi sa 2:1 protiv Severne Irske.

Morgan igrač reprezentacije Severne Irske u 63. minutu postiže auto-gol i time dolazi do izjednačenja. Rezulatat je 1:1.

U toku je drugo poluvreme. Od 54. minuta Severna Irska vodi sa 1:0. Možda će ovo razbuditi uspavane igrače naše mlade reprezentacije.

Kraj prvog poluvremena. Prilično siromašan utisak, bez golova, bez publike ali sa jakom kišom koja pada non-stop. Oba trenera imaju razloga za nezadovoljstvo. Malo šta smo videli od obe reprezentacije.  Očekujemo bolju i otvoreniju igru u drugom delu poluvremena.

U toku je prvo poluvreme. Prilično tvrda igra obe reprezentacije. Bez pogodaka u dosadašnjem delu meča.

Srbija – S.Irska 0:0. Mlada reprezentacije Srbije, nakon razočaravajućeg poraza na Kipru, pokušava da se vrati na pobednički kolosek u meču protiv Severne Irske.

Mlada reprezentacije Srbije, igrači rođeni posle 1. januara 1992. godine, pred praznim tribinama novog stadiona u Gornjem Milanovcu igraju treći meč u kvalifikacijama za prvenstvo Evrope u Češkoj.

„Orlići” u meč Grupe 9 protiv Severne Irske ulaze pod utiskom iznenađujućeg, neki kažu i šokantnog poraza od Kipra (2:1) u drugom kolu. U meču odigranom u Ahni, koji je obilovao kartonima i jedanaestercima, izabranici Radovana Ćurčića nisu pokazali ni delić talenta koji im stručna javnost pripisuje.

Upravo je meč protiv Severne Irske, ekipe koja nije postigla nijedan gol u tri utakmice koliko je odigrala (primila je pet), idealna prilika da se popravi utisak i ekipa vrati na pobednički kolosek, jer predstoje daleko ozbiljnije utakmice.

Kapiten na ovom meču će biti povratnik iz A tima Filip Đuričić, zbg suspenzije regularnog kapitena Uroša Ćosića.

U tim se vratio i Miloš Jojić, što bi moralo da donese itekako potrebne sigurnosti na sredini terena.