March 6, 2014 23:09

By

Trijumf Partizana, Kinsi i Pavlović srušili Bajern

kkpartizan

Košarkaši Partizana pobedili su Bajern sa 70:55 (19:9, 25:19, 16:17, 10:10) u 9. kolu Top 16 faze Evrolige u Kombank Areni, čime su se revanširali ekipi Svetislava Pešića za poraz u Minhenu. Nisu crno-beli imali dostojnog rivala u bezidejnom protivniku, a gosti su posebno bili neutralisani zahvaljujući Terensu Kinsiju i Aleksandru Pavloviću koji su postigli po 21 poen.

Morali su crno-beli da se suoče sa novim evroligaškim izazovom bez povređenog Bogdana Bogdanovića, što su napadački nadomestili Pavlović i Kinsi. Teret igre u prvoj četvrtini izneli su Tepić, Andrić, Lovernj i Milutinov uz lidera Pavlovića, koji je pokrenuo seriju od 9:0 za 17:5.

Na kraju Bajern nije uspeo da dođe do dvocifrenog broja poena u prvoj četvrtini, Pavloviću su se pridružili Gagić i Kinsi, koji je stavio tačku na deonicu sjajnom blokadom nad Šafarcikom, pa je Partizan otišao na prvi odmor sa 19:9.

Šansu u nastavku dobio je i mladi Dalo, omogućio je Kinsiju polaganje za 21:9, posle čega je Bajern uzvratio, pokušavši da uhvati rezultatski priključak. Savović i Đedović su pogađali, a zatim se potpuno razigrao Kinsi, na čije se minijature u napadu nadovezao Pavlović trojkom za 38:23.

Lovernj je zatim iskoristio svoje najjače oružje, ofanzivni skok, pa je omogućio Tepiću da postigne trojku za maksimalnih +18 u prvom poluvremenu. Istom merom je odgovorio Štajger, crno-beli su na poluvremenu vodili sa 44:28, a Kinsi i Pavlović su do tada postigli 29 poena zajedno.

Bajern je drugo poluvreme počeo mini-serijom od 5:0, na šta su sa 7:2 odgovorili crno-beli trojkom Pavlovića i poenima Lovernja. Usledila je serija promašaja u šutu iza linije 6,75 sa obe strane, a kada je Đedović smanjio na 51:39, usledila je pauza zbog tehničkih problema sa semaforom. Na kraju je samo Brajant poentirao za kraj deonice, koju je Bajern dobio sa 17:16, a Partizan je u poslednji period igre ušao sa velikih +15.

Prvih pet minuta nastavka bili su ofanzivno tragični, pošto je u ovom periodu samo Musli postigao dva poena. Bajern je ostao na katastrofalnih 45, a onda je Pavlović pogodio uz zvuk sirene. Na kraju je ovaj period igre završen sa skromnih 10:10, a crno-beli su ostvarili drugu pobedu u Top 16 fazi, predvođeni inspirisanim tandemom Pavlović – Kinsi.

Oni su postigli po 21 poen, a Lovernj je doprineo trijumfu sa 10 skokova i osam poena. Na drugoj strani, Nihad Đedović je postigao 12 poena, a uz njega je dvocifren bio još Idbihi sa 10 poena.